Veikalu tīkla "top!" kopējais apgrozījums pērn sasniedzis 243 miljonus eiro

Rīga, 30.marts, LETA. Veikalu tīkls "top!" pērn palielinājis pārtikas mazumtirdzniecības apgrozījumu tīkla veikalos līdz 243 miljoniem eiro, kas ir par 7% vairāk nekā 2015.gadā, informēja SIA "Iepirkumu grupa" pārstāvji.

Veikalu tīkla "top!" mārketinga vadītāja Ilze Priedīte norādīja, ka pērn atvērti 12 jauni veikali visā Latvijā. No šiem veikaliem deviņi darbojas ar zīmolu "top!" un trīs ar "mini top!" zīmolu. Četri veikali tika pilnībā renovēti. Veikalu tīklam "top!" pērn pievienojās jauns partneris SIA "Palmas-S", atverot veikalus "top!" Kauguros un "mini top!" Ķemeros.

"Kopumā 2016.gadu vērtējam kā veiksmīgu ne tikai finansiāli, bet arī kā nozīmīgu veikalu tīkla "top!" attīstībā. Jo īpaši svarīgs ir pagājušā gada nogalē Konkurences padomes apstiprinājums apvienošanās darījumam, kas paredz SIA "Firma Madara 89 īpašumi" iegādāties SIA "Antaris" un AS "NIDL" aktīvu daļu ar 31 veikalu, kas šogad tiek renovēti un atvērti ar "top!" un "mini top!" zīmolu," atzīmēja Priedīte.

Piecas pirktākās kategorijas pagājušajā gadā bijušas alkohols, piena produkti, gaļas izstrādājumi, alus un saldumi.

Veikalu tīklā "top!" strādā vairāk nekā 3000 darbinieku, kas darbojas tādās profesijās kā pārdevēji, kasieri, zāles darbinieki, autovadītāji, konditori, kulināri, iepirkumu speciālisti, informācijas tehnoloģiju speciālisti, sacīja Priedīte.

Pagājušajā gadā tīkls "top!" sāka jaunu komunikāciju vietējo ražotāju un uzņēmēju atbalstam, ieviešot trīs veidu kvalitātes norādes dažādās produktu kategorijās: "Vietējie izvēlas!", "Vietējā "top!" gatavots" un "Vietējais ražojums!".

Ar preču zīmi "top!" Latvijā patlaban darbojas 250 pārtikas veikali, no tiem 131 "top!" un 119 "mini top!" veikali, kuri pieder 19 vietējiem uzņēmumiem - SIA "Firma Madara 89", AS "LPB", AS "Diāna", SIA "Lars Limited", SIA "Gabriēla", SIA "Dekšņi", SIA "Mārksmens", SIA "Madara 93", SIA "AA&Co", SIA "Krista-A", AS "Roga-Agro", SIA "ESSA", SIA "G.A.L.", SIA "Lekon", SIA "Ogres prestižs", SIA "Pārtikas veikalu grupa", SIA "Oregano", SIA "SP" un SIA "Palmas-S".

Veikalu tīklam "top!" mārketinga pakalpojumus sniedz SIA "Iepirkumu grupa". Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem "Iepirkumu grupas" apgrozījums 2015.gadā bija 19,931 miljons eiro, kas ir par 5,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās par 41,6% un bija 3374 eiro. SIA "Iepirkumu grupa" dibināta 2003.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 107 109 eiro.