"Aeroc" nākamgad plāno atjaunot pārdošanas apmērus 2015.gada līmenī

Rīga, 12.dec., LETA. Būvmateriālu ražotājs "Aeroc" nākamgad plāno atjaunot pārdošanas apmērus 2015.gada līmenī, aģentūrai LETA kompānijas valdes priekšsēdētājs Māris Cimmermanis.

"Ja 2016.gadā pārdošanas apjoma ziņā mums ir kritums, salīdzinot ar 2015.gadu, tad, es ceru, ka nākošgad būs vismaz 2015.gada apjoms," teica Cimmermanis, piebilstot, ka 2017.gadā uzņēmums plāno turpināt aktīvi darboties tirdzniecībā, kā arī sekot līdzi tirgus attīstībai.

Viņš pauda cerību, ka līdz ar Eiropas Savienības (ES) fondu programmu atvēršanos, kurās būs pieejams finansējums būvniecībai, tirgus aktivitāte varētu paaugstināties.

Jau ziņots, ka "Aeroc" pārdošanas apmēri šogad ir kritušies par apmēram 10%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Savukārt kompānijas apgrozījums šogad kopvērtējumā varētu būt par 5-7% mazāks nekā iepriekšējā gadā saistībā ar situāciju būvniecības tirgū.

Pēc Cimmermaņa teiktā, situāciju būvniecības tirgū Latvijā negatīvi ietekmē vairāki faktori, tostarp neskaidrā nodokļu politika, kamdēļ samazinājusies investīciju aktivitāte, kopējā situācija Latvijas ekonomikā un tas, ka šobrīd nav atvērtas ES fondu programmas, kurās pieejams finansējums būvniecībai.

2015.gadā "Aeroc" apgrozījums 2015.gadā bija 5,499 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā 2014.gadā, savukārt tā zaudējumi pieauga par 31,5% - līdz 785,6 tūkstošiem eiro, liecina datubāzē "Firmas.lv" publiskotais kompānijas finanšu pārskats.

"Aeroc" kopš 2002.gada nodarbojas ar gāzbetona bloku ražošanu un tirdzniecību. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,363 miljoni eiro. Latvijas, Igaunijas, Sanktpēterburgas, Ukrainas un Lietuvas ražotnes ir holdinga uzņēmuma "Aeroc International" sastāvā.