"Aeroc": Būvprojektos arvien lielāku nozīmi piešķir energoefektivitātei

Rīga, 12.dec., LETA. Latvijā īstenotajos būvprojektos arvien lielāka nozīme tiek piešķirta energoefektivitātei un specifiskiem kritērijiem, piemēram, skaņas izolācijai, aģentūrai LETA sacīja būvmateriālu ražotāja "Aeroc" valdes priekšsēdētājs Māris Cimmermanis.

"Būvprojektos arvien vairāk vērtē energoefektivitāti. (..) Kritēriji, uz kuriem skatās, ir kļuvuši specifiskāki, piemēram, svarīga ir skaņas izolācija starp telpām, būvējot ēkas vai viesnīcas - šos kritērijus ievēro arvien vairāk," teica Cimmermanis.

Pēc viņa teiktā, situāciju būvniecības tirgū Latvijā patlaban negatīvi ietekmē neskaidrā nodokļu politika, kuras dēļ mazinās investīciju aktivitāte, kopējā situācija Latvijas ekonomikā un tas, ka šobrīd nav atvērtas Eiropas Savienības (ES) fondu programmas, kurās pieejams finansējums būvniecībai. Ņemot vērā iepriekš minētos faktorus un sezonalitāti, būvniecības aktivitāte ir zema. "Privātajā sektorā ir izteikta sezonalitāte, respektīvi, būvniecība akcentējas un notiek vasaras laikā, un arī publiskajā sektorā patlaban ir ļoti maza būvniecības aktivitāte," teica "Aeroc" valdes priekšsēdētājs.

Viņš piebilda, ka "Aeroc" ir divas rūpnīcas Igaunijā un Latvijā. "Aeroc" rūpnīca Latvijā strādā ar pārtraukumiem un neizmanto visas esošās ražošanas jaudas, tāpēc kompānija neiegulda tās attīstībā. Pēc viņa sacītā, uzņēmums šobrīd strādā pie produkcijas pašizmaksas izlīdzināšanas, kuru būtiski ietekmē enerģijas izmaksas. Latvijā enerģijas izmaksas ir salīdzinoši lielākas nekā Igaunijā līdz ar to kompānijas rūpnīca Latvijā ir mazāk konkurētspējīga nekā Igaunijas rūpnīca. Tādēļ uzņēmums lielos būvmateriālu apjomus ražo Igaunijā nevis Latvijā.

Jau ziņots, ka "Aeroc" apgrozījums 2015.gadā bija 5,499 miljoni eiro, kas ir par 0,3% vairāk nekā 2014.gadā, savukārt tā zaudējumi pieauga par 31,5% - līdz 785,6 tūkstošiem eiro, liecina datubāzē "Firmas.lv" publiskotais kompānijas finanšu pārskats.

"Aeroc" kopš 2002.gada nodarbojas ar gāzbetona bloku ražošanu un tirdzniecību. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 3,363 miljoni eiro. Latvijas, Igaunijas, Sanktpēterburgas, Ukrainas un Lietuvas ražotnes ir holdinga uzņēmuma "Aeroc International" sastāvā.