Mārupes dome par 19 000 eiro pasūtījusi Jaunmārupes pamatskolas baseina ēkas pārbūves projektu

Rīga, 2.dec., LETA. Jaunmārupes pamatskolas baseina ēkas jumta pārbūves būvprojektu par 19 000 eiro izstrādā SIA "Būvdizains", aģentūrai LETA pastāstīja Mārupes novada domes pārstāve Ilze Žunde.

Viņa pauda, ka Mārupes novada pašvaldība bija izsludinājusi iepirkuma konkursu par Jaunmārupes pamatskolas baseina jumta pārbūves būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību. Līgums par būvprojekta izstrādi ir noslēgts ar SIA "Būvdizains". Projekts uzņēmumam jāizstrādā līdz 3.februārim. Līguma summa ir 19 000 eiro.

SIA "Būvdizains" dibināts 1998.gadā un tā pamatkapitāls ir 2846 eiro. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 42 248 eiro un peļņa 15 691 eiro. "Būvdizains" 100% daļu pieder Normundam Pavāram, liecina "Firmas.lv" informācija.

Jau ziņots, ka nedrošu jumta konstrukciju dēļ šajā mācību gadā baseina ēka ir slēgta, bet pārējā izglītības iestādē skolēnu drošība nav apdraudēta.

Pašreiz ir veikta baseina ēkas jumta nesošo konstrukciju konservācija. Arī Būvniecības valsts kontroles birojs ir veicis Jaunmārupes pamatskolas peldbaseina ēkas pārbaudes un atbalstījis Mārupes domes augusta lēmumu aizliegt ekspluatēt Jaunmārupes pamatskolas baseina ēku, skaidroja Žunde.

Žunde norādīja, ka baseina ēka ir ar paaugstinātu mitrumu un kalpojusi jau 11 gadus. Tas esot likumsakarīgi, ka konkrētās koka konstrukcijas šādos apstākļos ir deformējušās.

Jaunmārupes pamatskolas projektu par 59 965 latiem (85 323 eiro) 2004.gadā izstrādāja "Skonto būve". Konkursā par Jaunmārupes izglītības iestādes būvniecību uzvarēja SIA "Kalnozols celtniecība", kas uzcēla izglītības iestādi par 2,64 miljoniem latu (3,7 miljoniem eiro). Izglītības iestādi atklāja 2005.gada 8.augustā.