"Altum": Pirmajos trijos gados biznesa uzsācēji apgrozījuši 13,6 miljardus eiro

Rīga, 10.okt., LETA. Savas darbības pirmajos trijos gados biznesa uzsācēji kopumā Latvijā ģenerējuši 13,6 miljardu eiro apgrozījumu, šodien, prezentējot SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA jaunāko "Latvijas biznesa gada pārskatu 2016", norādīja AS "Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

Bērziņš piebilda, ka biznesa uzsācējiem, kas izmantojuši valsts atbalstu, izaugsme bijusi straujāka un tā turpinās ilgāk. Trīs gadu laikā biznesa uzsācējs rada vidēji trīs darbvietas.

"Altum" informācija liecina, ka biznesa uzsācēju apgrozījums otrajā darbības gadā aug par 24%, bet trešajā darbības gadā - par 20%.

Tāpat Bērziņš stāstīja, ka "Altum" atbalstītie jaunie uzņēmumi nodokļos un sociālajās iemaksās 2015.gadā nomaksājuši 7,5 miljonus eiro.

"Altum" vadītājs stāstīja, ka jauno uzņēmumu vidū dominē tirdzniecības, ražošanas, profesionālo pakalpojumu, kā arī lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares. Kā straujāk augošos jaunos uzņēmumus Bērziņš minēja "Makveru", "Valmiermuižas pili" un "Edge Technologies", bet lielāko apgrozījumu pirmajos trijos gados sasnieguši tādi biznesa uzsācēji kā "AL Solutions", "PalWood" un "Ēkas siltināšana".

Jau ziņots, ka 2015.gadā Latvijas uzņēmumu apgrozījums sarucis par 0,84%, turpretī nodokļu nomaksa augusi par 400 000 eiro, šodien, prezentējot SIA "Firmas.lv" un nacionālās informācijas aģentūras LETA jaunāko "Latvijas biznesa gada pārskatu 2016", sacīja "Firmas.lv" vadītājs Juris Rožkalns.

"Latvijas biznesa gada pārskatā 2016" apkopti dati par uzņēmumiem, kuru neto apgrozījums ir virs 145 000 eiro, jeb kopumā 21 904 uzņēmumi. Pētījumā secināts, ka pērn apskatā iekļauto uzņēmumu apgrozījums bijis 51,71 miljards eiro, kas bija par 0,84% mazāk nekā 2014.gadā.

Tajā pašā laikā pērn uzņēmumu kopējā peļņa pēc nodokļiem ir augusi - no 1,84 miljardiem eiro 2014.gadā līdz 2,26 miljardiem eiro pērn. Tiesa, 2015.gadā saruka uzņēmumu pārskatos noradīto darbinieku skaits - ja 2014.gadā kopumā bija norādīti 540 000 darbinieku, tad pērn - 532 000 darbinieku.

Sarakstā iekļautie 21 904 uzņēmumi veido 18% no uzņēmumu kopskaita, taču to apgrozījums veido 97,5% no kopējā gada pārskatos norādītā apgrozījuma. Minētie uzņēmumi pērn nodokļos samaksājuši 5,3 miljardus eiro, kas veido 73% no valsts kopējā nodokļu ieņēmumu apjoma. Pērn uzņēmumu nomaksāto nodokļu apmērs audzis par 400 000 eiro.

"Latvijas biznesa gada pārskats" ir apjomīgākais Latvijas tautsaimniecības apskats, kurā tiek izvērtēti uzņēmumu darbības rādītāji pēc gada pārskatu datiem, un tas aptver uzņēmumus, kas nodrošina 98% no kopējā neto apgrozījuma.

Pētījumā ir apskatīti topa uzņēmumi vairāk nekā 60 nozarēs un dažādos griezumos - pēc apgrozījuma, peļņas, darbinieku skaita, reģionu attīstības, piesaistītajām investīcijām u.c. rādītājiem. Tajā sniegti profesionālo asociāciju un nozares speciālistu viedokļi par aizvadītā gada rezultātiem un nākotnes prognozes.