Ievēlēta jauna "BTA Baltic Insurance Company" padome

Rīga, 31.aug., LETA. Pēc lielākā īpašnieka maiņas ievēlēta jauna apdrošināšanas AS "BTA Baltic Insurance Company" padome.

Pagājušajā nedēļā noslēdzās darījums, kurā par "BTA Baltic Insurance Company" 90% akciju īpašnieci kļuva "Vienna Insurance Group AG" (VIG), bet pārējos 10% savā īpašumā saglabāja "BTA Insurance Company" SE.

Vakar reģistrēta jauna "BTA Baltic Insurance Company" padome. Padomes priekšsēdētājs ir VIG valdes loceklis Francs Fukss. Padomes priekšsēdētāja vietniece ir Elizabete Štadlere, padome locekļi - Jans Bogutins, Arturs Borovinskis un Gints Dandzbergs, kurš iepriekš bija padomes priekšsēdētājs, liecina "Firmas.lv" datubāzes informācija.

Kā ziņots, pēc "BTA Baltic Insurance Company" lielākā īpašnieka maiņas "BTA Baltic Insurance Company" valdes sastāvā izmaiņas nav veiktas. Uzņēmums turpina attīstību Baltijas tirgū, saglabājot operatīvu lēmumu pieņemšanas procesu, nodrošinot plašu apdrošināšanas pakalpojumu klāstu, kā arī nemainot BTA zīmolu.

"BTA Baltic Insurance Company" piedāvā klientiem visu iespējamo nedzīvības apdrošināšanas veidu pakalpojumus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Šī gada pirmajā pusgadā Baltijas valstīs kopumā "BTA Baltic Insurance Company" parakstījusi bruto apdrošināšanas prēmijas 65,1 miljona eiro apmērā, kas ir par 11,5% vairāk nekā pērn pirmajā pusgadā. Bruto apdrošināšanas atlīdzībās "BTA Baltic Insurance Company" pirmajā pusgadā izmaksāja 38,2 miljonus eiro, kas, salīdzinot ar 2015.gada attiecīgo laika periodu, ir par 9,2 % vairāk. "BTA Baltic Insurance Company" peļņa šī gada pirmajā pusgadā bija 2,6 miljoni eiro.

VIG ir viens no vadošajiem apdrošināšanas koncerniem Austrijā, kā arī Centrālajā un Austrumeiropā. Grupā ietilpst vairāk nekā 50 uzņēmumi 25 valstīs. VIG akcijas tiek kotētas Vīnes biržā un Prāgas biržā.

Ar "BTA Baltic Insurance Company daļu iegūšanu VIG kļūs par vienu no trim lielākajiem nedzīvības apdrošinātājiem Baltijas valstu tirgū.

VIG ir vienīgais īpašnieks apdrošināšanas AS "Baltikums Vienna Insurance Group", kas sniedz nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus. VIG ir izšķiroša ietekme "Compensa Vienna Insurance Group" UADB Latvijas filiālē, kas sniedz nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumus. VIG ir izšķiroša ietekme "Compensa Life Vienna Insurance Group" SE, kas strādā Igaunijā ar filiālēm Latvijā un Lietuvā.