Kokmateriālu tirgotāja "United Panel Group Europe" apgrozījums pērn - 52,79 miljoni eiro

Rīga, 17.aug., LETA. Kokmateriālu tirgotāja SIA "United Panel Group Europe" apgrozījums pērn bija 52,79 miljoni eiro, kas ir 30% pieaugums salīdzinājumā ar 40,49 miljoniem pirms gada, liecina "Firmas.lv" informācija.

Uzņēmuma peļņa nedaudz saruka un bija 1,02 miljoni eiro salīdzinājumā ar 1,26 miljoniem 2014.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, apgrozījuma un pārdošanas apjomu pieaugumu noteica Krievijas rubļa vērtības samazinājums. Tā kā Krievija ir lielākā izejvielu piegādātāja, rubļa vērtības samazināšanās pret citām valūtām ļāva Krievijā ražoto produkciju iepirkt par mazākām cenām. Tāpat apgrozījuma pieaugumu nodrošināja dārgāka produkta - laminētā finiera - daļas palielināšana.

Tikmēr peļņas samazinājums tiek skaidrots ar izdevumu palielināšanos un cenu kritumu tirgos. Šī iemesla dēļ šogad tiks paaugstinātas produkcijas cenas, kā arī likts akcents uz augstākās kvalitātes produkcijas pārdošanu un jaunas tirdzniecības platformas izveidi mājaslapā, kas ļaus palielināt pārdošanas apjomus, īpaši Krievijas tirgū, teikts ziņojumā.

Uzņēmuma pamatdarbības veids pērn bija Krievijā ražota finiera saplākšņa realizācija Latvijā, eksports ārpus Eiropas Savienības, kā arī daļēja produkcijas pārstrāde un realizācija.

Šogad plānots sadarboties arī ar pircējiem Ēģiptē, ASV, Nīderlandē, Vācijā, Grieķijā, kā arī tiks sāktas piegādes uz Vjetnamu, Taivānu un citām reģiona valstīm.

SIA "United Panel Group Europe" reģistrēts 2004.gadā Rīgā, tā pamatkapitāls ir 2800 eiro, nodarbināto skaits pērn - 11 darbinieki. Uzņēmums pieder Kiprā reģistrētai kompānijai "BDC Block", kas savukārt iekļauta Krievijas kompānijā "United Panel Group".