Optiskās šķiedras ražotājs "Z-Light" kļūst par "Light Guide Optics International"

Rīga, 4.aug., LETA. Līvānu optiskās šķiedras ražotājs SIA "Z-Light" mainījis nosaukumu un kļuvis par SIA "Light Guide Optics International", liecina "Firmas.lv" informācija.

Vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmumam izveidojusies ļoti cieša sadarbība ar "Lightguide Optics Germany" un "Lightguide Optics US". Šīs kompānijas veic uzņēmuma mārketingu un produkcijas pārdošanu attīstīto valstu tirgū.

"Light Guide Optics International" peļņa pērn sasniegusi 2,91 miljonu eiro. Tā ir par 32% lielāka nekā 2014.gadā, kad uzņēmuma peļņa bija 2,205 miljoni eiro.

Par 8% pērn ir palielinājies "Light Guide Optics International" apgrozījums - no 8,89 miljoniem eiro 2014.gadā līdz 9,57 miljoniem eiro 2015.gadā.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka labie finanšu rezultāti sasniegti, pateicoties jaunu tehnoloģiju apguvei ražošanā. Tas deva iespēju ražot augstas komplicētības izstrādājumus un piesaistīt jaunus klientus.

Izmantojot ES fondu līdzekļus, pērn iegādāta virkne tehnoloģisko iekārtu, kas ļāva paaugstināt darba ražīgumu.

Pagājušā gada peļņas daļu 2 111 999 eiro apmērā paredzēts izmaksāt akcionāriem dividendēs. Savukārt peļņas daļu 800 000 eiro apmērā paredzēts atstāt nesadalītu uzņēmuma rīcībā.

"Light Guide Optics International" darbības veids ir optisko šķiedru, to izstrādājumu un metāla detaļu ražošana un realizācija.

SIA "Light Guide Optics International" dibināta 2004.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 2 647 000 eiro. Uzņēmuma īpašnieki ir - ar 19,25% daļu Volfgangs Mīlke, ar 14,44% daļu Daumants Pfafrods un Hermans Tondorfs, ar 9,63% daļu Māris Stafeckis un Rolfs Peters Tancers, ar 4,81% daļu - Artūrs Pfafrods, Jānis Pfafrods, Osvalds Pastars, Jānis Škapars, Aldis Vanags un ar 3,07% daļu Teiss Peters Klaubergs un Artūrs Krauklis.