Preiļos taps veselības uzlabošanas un rekreācijas komplekss

Valmiera, 3.aug., LETA. Preiļos, Liepājas ielā 46, taps veselības uzlabošanas un rekreācijas komplekss, aģentūru LETA informēja Preiļu novada domes mājaslapas satura redaktore Ilona Vilcāne.

Saskaņā ar būvprojekta izstrādes tehnisko specifikāciju paredzēts, ka ēkā atradīsies peldbaseins, bērnu baseins, SPA, trenažieru zāle, kafejnīca, viesnīca, ēdināšanas bloks, publiskā pirts, veļas mazgātava, fizioterapijas kabinets, cita veida ar veselības uzlabošanu un rekreāciju saistīti pakalpojumi.

Objekta pārbūves darbu veikšanai plānots piesaistīt Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām" finansējumu.

Tā kā pašvaldība paredz izremontēt telpas un pēc tam tās piedāvāt uzņēmējiem, jau šobrīd - būvprojekta izstrādes laikā - svarīga arī uzņēmēju iesaiste. Pirms mēneša, 7.jūlijā, Preiļu novada domes pārstāvji tikās ar projektēšanas pakalpojuma sniedzēju SIA "REM PRO" un novada uzņēmējiem, lai pārrunātu Veselības uzlabošanas un rekreācijas kompleksa projektēšanas virzību. Arī turpmāk pašvaldība aicina uzņēmējus izrādīt interesi par savas uzņēmējdarbības uzsākšanas iespējām, vēršoties Preiļu novada domes Attīstības daļā.

Dome lēmumu par ēkas, kurā komplekss taps, iegādi pieņēma 2015.gada 28.maijā. Nekustamais īpašums tika iegādāts par 250 000 eiro. Aizvadītā gada rudens sezonā izstrādāts tehniskais risinājums, veikts iepirkums, ēkai pieslēgta apkure. Šī gada 11.janvārī tika izsludināts iepirkums būvprojekta izstrādei, kas beidzās bez rezultāta, jo nebija atbilstošu, kvalificējamu piedāvājumu. 7.martā pašvaldība izsludināja otro konkursu būvprojekta izstrādei. 3.maijā tika noslēgts līgums par 78 388 eiro (bez PVN) starp Preiļu novada domi un SIA "REM PRO" par būvprojekta "Veselības uzlabošanas un rekreācijas kompleksa ēkas pārbūve, Liepājas ielā 46, Preiļos" izstrādi. Šobrīd notek būvprojekta izstrāde.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, SIA "REM PRO", kas reģistrēta Daugavpilī, 2015.gadā strādājusi ar 2 187 032 eiro lielu apgrozījumu un 60 572 eiro lielu peļņu.