"East West Transit" sarūk apgrozījums un pieaug peļņa

Rīga, 2.aug., LETA. Degvielas tirgotājs "East West Transit" pērn strādājis ar 125,3 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12% mazāk nekā 2014.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija.

Pērn kompānija strādājusi ar 303 700 eiro peļņu, un tas ir par 27% vairāk nekā gadu iepriekš, kad kompānijas peļņa sasniedza 220 417 eiro.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn turpinājās sadarbība ar uzņēmumiem "Latvijas nafta", "Baltijas degviela" un "Baltijas nafta", apsaimniekojot tās aktīvus saskaņā ar iepriekšējos periodos noslēgtiem līgumiem. Pērn uzņēmums veicis divu degvielas uzpildes staciju (DUS) pilnu renovāciju, sākot jaunā koncepta DUS staciju modeļa ieviešanas stratēģiju.

Vadības ziņojumā arī norādīts, ka degvielas vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību būtiski ietekmē gan vispārējā ekonomiskā situācija valstī, gan arī naftas cenu izmaiņas dinamika pasaules tirgos. Tā kā ir samazinājušās degvielas cenas, par 13% samazinājies arī neto apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tā kā iedzīvotāju pirktspēja esot uzlabojusies, tas pozitīvi ietekmējis degvielas patēriņu valstī, kas ir pieaudzis par 8,1%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Vienlaikus uzlabojoties ekonomiskajai situācijai valstij, mainījusies arī situācija darba tirgū, un tā rezultātā pieaugušas personāla izmaksas. Kā skaidrots vadības ziņojumā, pieaugot realizētās degvielas apjomiem uzņēmuma DUS, ir pieaugušas degvielas transportēšanas un degvielas DUS apkalpošanas izmaksas.

Vidējais darbinieku skaits pērn bijis 328.

Uzņēmums darbojoties gan degvielas vairumtirdzniecībā, kur kā atbalsta punkti tiek izmantotas četras naftas bāzes - Liepājā, Rēzeknē, Cēsīs un Valmierā, gan mazumtirdzniecībā, kur tiekot izmantots 45 DUS tīkls. Turpmāk uzņēmums plānojis veikt virkni pasākumu, lai paaugstinātu peļņas līmeni, piemēram, DUS staciju tīkla attīstīšanu, saimniecisko izmaksu optimizēšanu un kredītpolitikas optimizēšanu.

Pērnā gada peļņa tikšot izlietota uzņēmuma tālākai attīstībai.

Kā ziņots, Privatizācijas aģentūras (PA) valde 2013.gada decembrī nolēma noslēgt maksātnespējīgās privatizējamās akciju sabiedrības "Latvijas nafta" 100% akciju paketes pirkuma līgumu ar "East West Transit".

Pirkuma līgums ar "East West Transit" tiks slēgts kā ar vienīgo pretendentu, kas atbilstoši privatizācijas noteikumiem iesniedza apliecinājumu iegādāties akciju paketi. Akciju pakete tiks pārdota par izsoles sākuma cenu viens lats un "East West Transit" pārņems uzņēmuma saistības, kas 2012.gada 31.decembrī bija 12 712 879 lati. Lielākie uzņēmuma kreditori ir Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests.

"Latvijas nafta" par maksātnespējīgu tika pasludināta 2000.gada oktobrī. Uzņēmuma aktīvi, ieskaitot degvielas uzpildes stacijas visos Latvijas reģionos, naftas bāzes u.c., maksātnespējas procesa laikā ir iznomāti SIA "East West Transit", kas lieto arī preču zīmi "Latvijas nafta". Maksātnespējīgais uzņēmums pats degvielu netirgoja.

"Latvijas nafta" tika nodota privatizācijai 1994.gadā ar Ministru kabineta rīkojumu. Ar PA valdes 2000.gada lēmumu tika apstiprināti "Latvijas naftas" privatizācijas noteikumi. Lai arī uzņēmuma kontrolpaketes izsoles tika izsludinātas vairākkārt, tomēr intereses trūkuma dēļ tās nenotika.

Uzņēmuma kapitāldaļas pieder Ivo Vasiļevskim (80%) un Donātam Vaitaitim (20%).