Kokzāģētavas "Kurekss" apgrozījums pērn - 50,422 miljoni eiro

Rīga, 29.jūl., LETA. Ventspils novada kokapstrādes uzņēmuma SIA "Kurekss" apgrozījums pagājušajā gadā bija 50,422 miljoni eiro, kas ir 1% samazinājums salīdzinājumā ar 51,347 miljonu apgrozījumu 2014.gadā, liecina "Firmas.lv" dati.

Uzņēmuma peļņa sarukusi no 4,145 miljoniem eiro 2014.gadā līdz 3,041 miljonam eiro 2015.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pērn izdevies noturēt pozīcijas visos tirgos, bet lielākais zāģmateriālu noiets bijis Lielbritānijā, Ēģiptē, Dienvidkorejā, Francijā un Vācijā. Turklāt realizācijas apjomi ir līdzsvaroti pa reģioniem, līdz ar to mazinot ar tirgus un valūtu svārstībām saistītos riskus.

Tāpat norādīts, ka pērn turpināts cirsmu iepirkums, taču siltās ziemas dēļ neizdevās izveidot lielu baļķu atlikumu. Tomēr piegādes klientiem bijušas vienmērīgas un plānotajos apjomos. Kā nozīmīgs ieguvums tiek vērtēta jaunās baļķu šķirošanas līnijas nodošana ekspluatācijā, kas ļāva bez sastrēgumiem apstrādāt visus ienākošos zāģbaļķus.

Ziņojumā arī teikts, ka šogad visos tirgos joprojām vērojams pieprasījuma un cenu kritums, līdz ar to šogad pērnos rezultātus diez vai izdošoties sasniegt.

Patlaban "Kurekss" ir viena no lielākajām zāģētavām Latvijā, darbības profils ir dažāda veida profilētu, ēvelētu materiālu, dēļu, terašu, žogu un dārzu elementu, kā arī taras sagatavju ražošana.

"Kurekss" reģistrēta 1995.gadā Ventspils novada Tārgales pagasta Graudupos, pamatkapitāls ir 20 miljoni eiro, nodarbināto skaits pagājušajā gadā - 195.

Uzņēmuma īpašnieki ar 50% kapitāldaļu katrs ir Arnis Apsītis un Jānis Apsītis.

Vērtējot pēc apgrozījuma, uzņēmums vairākus gadus pēc kārtas ir mežizstrādes industrijas līderu sarakstā "Firmas.lv" un aģentūras LETA biznesa portāla ''Nozare.lv" veidotajā "Latvijas biznesa gada pārskatā".