"Preses serviss" pērn apgrozīja 20,38 miljonus eiro

Rīga, 8.jūl., LETA. SIA "Preses serviss" pērn apgrozīja 20,38 miljonus eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Tas ir par 2% mazāk nekā 2014.gadā, kad apgrozījums bija 20,82 miljoni eiro. Pērn uzņēmums nopelnīja 1,28 miljonus eiro, kas ir nedaudz vairāk nekā 2014.gadā, kad peļņa bija 1,23 miljoni eiro.

Vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā turpināja kristies drukātās preses pārdošana. Uzņēmums palielinājis importētās preses apjomu un pārdošanu, kā arī grāmatu un citas drukātas produkcijas apjomu un pārdošanu. Uzņēmuma saimniecisko darbību pērn pozitīvi ietekmēja eiro un Krievijas rubļa valūtu tendences.

Uzņēmums šogad neparedz būtiskas izmaiņas Latvijas ekonomikā un uzskata, ka drukātās preses apjoms turpinās samazināties, taču lēnāk nekā attīstītākajos tirgos. "Preses serviss" plāno kompensēt turpmāko apgrozījuma kritumu, veicot darbības optimizāciju un izmaksu kontroli, norādīts vadības ziņojumā.

SIA "Preses serviss" pamatdarbības veids ir preses, drukāto materiālu, kā arī komisijas preču vairumtirdzniecība vairāk nekā 1700 tirdzniecības vietām Latvijā.

SIA "Preses serviss" reģistrēta 2001.gadā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 711 435 eiro (500 000 latu). Tās 100% daļu pieder SIA "Narvesen Baltija", liecina "Firmas.lv" informācija.