Tehnikas tirgotājs "Alwark" grib ieņemt piektdaļu iekraušanas-pacelšanas tehnikas tirgus

Jelgava, 6.jūn., LETA. Jelgavas novada Svētes pagastā reģistrētā SIA "Alwark", kas nodarbojas ar dažādas tehnikas pārdošanu, nomu un servisu, tuvāko gadu laikā plāno ieņemt piektdaļu no iekraušanas-pacelšanas tehnikas tirgus, teikts uzņēmuma pagājušā gada pārskatā.

Pērn uzņēmuma apgrozījums krities par 1%, sasniedzot 5 438 741 eiro, bet 2014.gadā tas bijis 5 506 927 eiro.

Savukārt SIA "Alwark" peļņa pērn augusi un bija 263 537 eiro, salīdzinot ar 216 174 eiro 2014.gadā, liecina "Firmas.lv" informācija. Daļa peļņas - 100 000 eiro - tiks izmaksāta dividendēs, pārējie līdzekļi tiks ieguldīti attīstībā.

Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, 2015.gadā veikta padziļināta tirgus izpēte par pieprasītākajiem produktiem, tāpēc pieņemts lēmums attīstīt tirdzniecības nodaļu, pieņemot darbā jaunus tirdzniecības darbiniekus. Rezultātā darbinieku skaits pagājušajā gadā bija 34, bet vēl pirms gada tas bija 30.

Tāpat pērn sākts jauns darbības virziens - komunāltehnikas tirdzniecība. Savukārt iekraušanas-pacelšanas tehnikas jomā uzņēmums tuvākajos laikos gatavojas izkarot piekto daļu tirgus.

Uzņēmuma vadība prognozē, ka šogad varētu nedaudz pieaugt tiešās tirdzniecības apjomi, līdz ar to palielinātos arī pārdoto rezerves daļu un servisa pakalpojumu apjoms.

SIA "Alwark" īpašnieces ir Lietuvas slēgtās akciju sabiedrības "Alwark" (75%) un "Red Dot Investments" (25%), bet SIA "Alwark" pašai pieder SIA "Balti Trade".