"Graanul Invest" pērn strādājis ar apgrozījuma kāpumu un peļņas kritumu

Rīga, 19.maijs, LETA. Industriālo granulu ražotāja SIA "Graanul Invest" pērn strādājusi ar 3% apgrozījuma pieaugumu, vienlaikus par 39% samazinoties peļņas rādītājiem, liecina "Firmas.lv" dati.

Uzņēmuma apgrozījums bija 33,10 miljoni eiro salīdzinājumā ar 32,40 miljoniem iepriekšējā gadā, bet peļņa - 1,94 miljoni salīdzinājumā ar 3,29 miljoniem 2014.gadā.

Kā norādīts vadības ziņojumā, vidējā kokskaidu granulu ražošanas jauda uzņēmumā pērn bijusi 19 000 tonnu mēnesī, savukārt elektroenerģija saražota 53 674 megavatstundu apjomā.

Kā lielākais saražoto granulu noieta tirgus minētas Igaunija un Latvija, kur realizēta produkcija attiecīgi 25,79 miljonu un 7,30 miljonu eiro apjomā.

Tāpat norādīts, ka pagājušajā gadā uzņēmumā veiktas vērienīgas investīcijas. Ar Norvēģijas fondu līdzfinansējumu iekārtota šķeldas skaidošanas līnija, ieguldot 1,115 miljonus eiro, no kuriem uzņēmuma līdzfinansējums bijis 252 465 eiro. Turklāt pērn paplašināts uzņēmuma asfaltbetona laukums, izbūvēta kalte, kā arī veikti vairāki remontdarbi, kopumā projektos ieguldot 1,73 miljonus eiro.

"Graanul Invest" reģistrēta 2003.gadā Smiltenes novada Launkalnes pagastā, uzņēmuma pamatkapitāls ir 2842 eiro, nodarbināto skaits - 43 darbinieki.

Uzņēmuma īpašniece ir Igaunijas kompānija AS "Graanul Invest", kas ir lielākā granulu ražotāja Baltijas reģionā. Uzņēmumam pieder četras rūpnīcas Igaunijā, viena Lietuvā, bet Latvijā līdzās SIA "Graanul Invest" arī SIA "Latgran", SIA "Inčukalns Energy", SIA "Graanul Pellets" un SIA "Graanul Pellets Energy". Kompānija ražo ne tikai industriālās granulas, bet arī augstākās jeb "premium" kvalitātes granulas. Tāpat kompānija strādā arī atjaunojamās enerģijas jomā, tai pieder četras biomasas koģenerācijas stacijas ar kopējo jaudu 21 MWe.