Lielākie nodokļu parādnieki valstij nav nomaksājuši 264,34 miljonus eiro

Rīga, 15.apr., LETA. Lielāko 100 nodokļu parādnieku parāds valsts budžetam 1.aprīlī bija 264,34 miljoni eiro, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskajā datubāzē pieejamā informācija.

Starp desmit lielākajiem parādniekiem valsts budžetam ir divas privātpersonas un astoņi uzņēmumi.

Jau šā gada 1.februārī ilglaicīgo lielāko parādnieku Jevgeņiju Jakovļevu sarakstā 1.vietā ir nomainījusi SIA "M4U", kuras parāds 1.aprīlī ir 31,913 miljoni eiro.

Saskaņā ar "Firmas.lv" un aģentūras LETA veidoto "Latvijas biznesa gada pārskatu 2015" 2014.gadā "M4U" bija otrs lielākais elektrotehnikas un elektronikas nozares uzņēmums ar 33,02 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmumam pagājušā gada oktobrī ir apturēta saimnieciskā darbība. "M4U" vienīgais īpašnieks ir Krievijas pilsonis Artjoms Voropajevs.

Otrais lielākais parādnieks ar 19,16 miljonu eiro parādu ir Jakovļevs. Trešajā vietā ir SIA "AVT Nafta" ar 9,197 miljonu eiro parādu.

Ceturtajā vietā ar 8,973 miljonu eiro parādsaistībām aprīļa sākumā VID ierindojis Vadimu Mitrofanovu, kuram ar 8,868 miljonu eiro saistībām seko AS "Krāsainie lējumi". Sestajā vietā ar 8,778 miljonu eiro parādu ir SIA "Ormus".

Septītajā vietā valsts lielāko nodokļu nemaksātāju sarakstā VID ar 8,019 miljonu eiro parādiem ierindojis SIA "Eco Tyre Baltics". Astotajā vietā ir SIA "Baltic Lumber Products", kuras parāds ir 5,749 miljoni eiro, devītajā vietā bija SIA "Future Vision", kuras parādsaistības bijušas 5,369 miljoni eiro, bet desmitajā vietā ierindota SIA "Cobold", kuras parāds budžetam bijis 4,035 miljoni eiro.

Aprīļa sākumā 34 lielāko parādnieku - uzņēmumu un privātpersonu - saistības pret valsti pārsniedza divu miljonu eiro robežu, bet 95 no 100 lielākajiem parādniekiem parāds pārsniedz vienu miljonu eiro.

Nodokļu parādnieku sarakstā VID ierindojis arī tādus pazīstamus uzņēmumus kā AS "Dzintars", SIA "Nemo Holdings", kā arī SIA "Pilsētmāju institūts Urban Art".

Nodokļu parādnieku sarakstā ir virkne fizisku personu, tostarp zināmu uzņēmēju un zemes īpašnieku.