"Latvijas Krājbankas" prasījuma tiesību pret uzņēmumu "Stainers" izsole pasludināta par nenotikušu

Rīga, 1.marts, LETA. Šodien plānotā likvidējamās AS "Latvijas Krājbanka" prasījuma tiesību pret uzņēmumu SIA "Stainers" izsole ir pasludināta par nenotikušu, aģentūrai LETA sacīja "Latvijas Krājbankas" administratora "KPMG Baltics" pārstāvis Oskars Fīrmanis.

Izsolē šodien piedalījās trīs juridiskas personas - divas no Latvijas un viena no Igaunijas, informēja Fīrmanis.

"Izsole bija ar lejupejošu soli, bet visu pretendentu piedāvātās cenas bija zemākas par administratora noteikto slēpto cenu. Ņemot vērā to, ka izsoles uzvarētājs atteicās maksāt slēpto cenu, administrators pieņēma lēmumu pasludināt izsoli par nenotikušu," skaidroja Fīrmanis.

Viņš piebilda, ka tagad administratoram būs jālemj, kā tālāk rīkoties ar šīm prasījuma tiesībām.

Bankas administrators "KPMG Baltics" otrajā izsolē ar lejupejošu soli šodien plānoja pārdot "Latvijas Krājbankas" prasījuma tiesības pret "Staineru", kas 2015.gada augusta beigās sasniedza 6 116 991,02 eiro. Prasījuma tiesības izriet no 2008.gada augusta aizdevuma līguma, kura saistību izpilde noteikta saskaņā ar 2013.gadā apstiprinātu izlīgumu civillietā. Prasījuma tiesību novērtējums un izsoles sākumcena bija 3 681 707 eiro.

"Latvijas Krājbankas" administrators "KPMG Baltics" jau pērnruden mēģināja pārdot "Latvijas Krājbankas" prasījuma tiesības pret "Staineru".

"Firmas.lv" datubāze rāda, ka "Stainers" darbojas nekustamā īpašuma nozarē. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 414 146 eiro, zaudējumi - 163 882 eiro. Uzņēmuma īpašnieki vienādās daļās ir Ludmila Olijara un Ainārs Skujiņš.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 2012.gada maijā nolēma sākt "Latvijas Krājbankas" bankrotu.