"Latvijas Loto" pērn apgrozīja teju 22 miljonus eiro

Valstij piederošais loteriju rīkotājs VAS "Latvijas Loto" pērn apgrozīja 21,89 miljonus eiro, atsaucoties uz  "Firmas.lv" informāciju vēsta LETA.

Tas ir par 13% vairāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmums apgrozīja 19,45 miljonus eiro. Uzņēmums pērn nopelnīja 3,52 miljonus eiro, kas ir par 20% vairāk nekā 2013.gadā, kad uzņēmuma pelņa bija 2,92 miljoni eiro.

Pagājušajā gadā gūto peļņu 3 164 707 eiro jeb 90% apmērā plānots izmaksāt dividendēs, bet atlikušo daļu 351 634 eiro apmērā paredzēts virzīt uzņēmuma rezerves palielināšanai, norādīts vadības ziņojumā.

Pērn uzņēmuma galvenie darbība virzieni bija saistīti ar "Latvijas Loto" nostiprināšanu Latvijas izložu un azartspēļu tirgū.

Pirms diviem gadiem Latvijā ieviestā loterija "Eurojackpot" pērn kļuva par otro lielāko valsts mēroga loteriju Latvijā, sasniedzot 21% no kopējā skaitļu loteriju portfeļa.

Pagājušajā gadā "Latvijas Loto" turpināja paplašināt momentloteriju biļešu piedāvājumu internetā. Kopumā pērn palielinājies pārdošanas apjoms interneta tirdzniecības kanālā.

Uzņēmums pērn noslēdza līgumu ar mazumtirgotāju SIA "Maxima Latvija" par skaitļa loteriju pārdošanu. Tāpat "Latvijas Loto" pagājušajā gadā nodrošināja tirdzniecības tīkla attīstību un modernizāciju. 2014.gada beigās "Latvijas Loto" tirdzniecības tīkls aptvēra 975 tirdzniecības vietas, no kurām 700 nodrošināta skaitļu loteriju tirdzniecība ar tiešsaistes termināliem.

Šogad uzņēmums kā galvenās prioritātes ir izvirzījis produktu attīstības un apgrozījuma pieauguma veicināšanu, attīstīt un pilnveidot tiešsaistes tirdzniecības kanālus un tradicionālo tirdzniecības tīklu Latvijā. Tāpat plānots attīstīt interneta veikala vidi, sākt darbu pie tiešsaistes centrālās sistēmas modernizācijas.

VAS "Latvijas Loto" dibināta 1992.gada 24.jūlijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 284 574 eiro. "Latvijas Loto" akciju īpašniece ir Finanšu ministrija.