2013.gadā pieauguši ražotāja "Dzintars" zaudējumi

Pērn nedaudz sarucis parfimērijas un biokosmētikas izstrādātāja un ražotāja AS "Dzintars" apgrozījums un pieauguši zaudējumi ,liecina "Firmas.lv" informācija.

Apgrozījums pērn bija 7 921 305 eiro, kas ir par 1% mazāk nekā 2012.gadā, kad apgrozījums bija 8 009 161 eiro. Tikmēr uzņēmuma zaudējumi pieauga par 15% - no 228 787 eiro 2012.gadā līdz 262 010 eiro 2013.gadā.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka salīdzinājumā ar 2012.gadu pagājušajā gadā par 6% sarukuši tirgus apjomi Latvijā, savukārt eksporta apjomi ir palielinājušies par 10%. "Dzintars" turpināja optimizēt izmaksas, vienlaikus cenšoties saglabāt konkurētspēju ne tikai pārdošanā, bet arī strādājošo speciālistu piesaistīšanā un apmācībās.

Tāpat uzņēmums pērn turpināja īstenot zīmola "Dzintars" franšīzes veikalu atvēršanas projektu. Patlaban zīmola veikali atrodas Krievijā, Baltkrievijā, Kazahstānā un Baltijas valstīs, kur kopumā darbojas 75 zīmola "Dzintars" franšīzes veikali.

Paralēli franšīzei tiek turpināts attīstīt sadarbību ar privāto zīmolu preču īpašniekiem. Tāpat uzņēmums turpina investēt līdzekļus jaunu produktu izstrādē un to ražošanā. Tiek uzturēta saimnieciskā infrastruktūra un notiek tās renovācijas darbi.

Lai arī "Dzintara" produkcija diapazons ļauj kompānijai Latvijā piedalīties jebkurā tirgus cenu nišā, piemēram, "mass-market" un "middle-market", tomēr šogad un turpmāk kompānija "Dzintars" turpinās ražot produktus ar augstu pievienoto vērtību, tādējādi sperot soļus tālāk "premium" un "luxus" klasē, kuras produktu pircēji ir vienīgi maksātspējīgi klienti.

Kā ziņots, kompānija "Dzintars" šogad ir radījusi divas pilnīgi jaunas "premium" kosmētikas līnijas - produktus SPA procedūrām mājās un atjauninošu kosmētiku. Šī gada pirmajā pusē "premium" produktu ražošanā ir investēts aptuveni viens miljons eiro. "Viens miljons eiro ir minimums, ko nepieciešams ieguldīt "premium" produktu ražošanai," teica kompānijas valdes priekšsēdētājs Iļja Gerčikovs.

AS "Dzintars" vēsture sākusies 19.gadsimta vidū, kad tika likti pamati parfimērijas un kosmētikas rūpniecības nozarei Latvijā. 1849.gadā Rīgā tika dibināta Heinriha Ādolfa Brigera ziepju un parfimērijas fabrika, kas ražoja ziepes, sveces.

1991.gada 19.oktobrī notika AS "Dzintars" dibināšanas sapulce.

Uzņēmuma lielākie akcionāri ir Iļja Gerčikovs - 69,2% akciju, kā arī Dānijas iedzīvotājs Janeks Vaclavs Kozeluhs - 9,3%.