Ienākt

Tūrisms, viesmīlība, izklaide

Izklaide un sports Naktsmājas, tūrisms
Ēdināšana

Industrijas jaunumi

Viedoklis

Būtiski pieaudzis biznesa ceļojumu skaits un interese par atvaļinājuma pavadīšanu ārzemēs

Sanita Rugina, Tūrisma aģentūras “Kolumbs” direktore

2017. gada pirmais pusgads ir vērtējams kā ļoti labs, it īpaši, salīdzinot attiecīgo periodu pēdējo divu gadu laikā. Būtiski pieaudzis biznesa ceļojumu skaits, kā arī, atpūtas klientu interese par atvaļinājuma pavadīšanu ārzemēs. Tāpat ievērojamu atpūtas ceļojumu pieprasījumu pieaugumu varēja vērot vasaras sākumā, kad laika ziņu prognozes vēstīja par aukstu un drēgnu laiku Latvijā.

Gada pirmajā pusē atpūtnieki labprāt izmantoja iespēju ceļot uz Eiropas dienvidiem - sezonas populārākie atvaļinājuma galamērķi bija Grieķija, Turcija, Bulgārija, Spānija, Itālija un Melnkalne. Šā gada sākumā tās bija Kanāriju salas, Ēģipte, Taizeme, savukārt ziemas sporta veidu cienītājiem – Austrija un Itālija.

Šovasar, augstā klientu pieprasījuma dēļ, lēmums par atvaļinājuma pavadīšanu ārvalstīs bija jāpieņem savlaicīgi, jo vietas uz siltajiem galamērķiem tika izpirktas ļoti ātri. Tas ir izskaidrojams ar Latvijas mainīgajiem laika apstākļiem, kas šovasar mūs īpaši nelutināja ar siltām dienām.

Patlaban tūrisma aģentūru un tūroperatoru tirgū ir uzņēmumi, kas specializējas uz konkrētiem ceļojumu piedāvājumiem, piemēram, grupu vai eksotiskajiem ceļojumiem, tomēr, vairums aģentūru pārdod tūroperatoru produktus, kas ir atpūtas klientu vispieprasītākie ceļojumi. Aptaujas liecina, ka 40% no visiem ceļotājiem izvēlas savu ceļojumu plānot tieši ar tūrisma aģentūru palīdzību.

Protams, kā jau visās biznesa jomās, arī tūrismā katru gadu tiek izveidotas jaunas tūrisma aģentūras, kā arī daļa no uzņēmumiem aiziet no tirgus pārāk sīvās konkurences dēļ, tomēr šogad līdz šim neviens nozīmīgs nozares uzņēmums nav aizgājis no tirgus, un neviens nozīmīgs jauns uzņēmums nav ienācis tūrisma tirgū.

Gan tūrisma aģentūras, gan tūroperatori Latvijā aktīvi strādā pie jaunu produktu veidošanas un daudzveidīga galamērķu piedāvājuma, līdz ar to šā gada jaunie galamērķi tūroperatoru un aviokompāniju piedāvājumā apmierina ne tikai atpūtas, bet arī biznesa ceļotāju vajadzības.

Jaunie galamērķi, kas strauji iemantojuši atpūtas ceļotāju labvēlību, ir Balkānu kūrorts Melnkalne, Dubrovnika Horvātijā, Maljorka un vairāki jauni aviokompāniju galamērķi - Madride, Larnaka, Sicīlija, Malaga u.c.

Kā viens no ziemas ceļotāju galamērķiem, kas savu popularitāti ir jau pierādījis, ir tiešais lidojums uz Abu Dabi Apvienotajos Arābu Emirātos, kas ir salīdzinoši tuvs, eksotisks un silts galamērķis, kurā var ne tikai izbaudīt vasaru ziemas vidū, bet arī iepazīt kultūru un apbrīnot pilsētas arhitektūru. Turklāt tas paver plašas iespējas arī ceļot uz tālākiem galamērķiem – Austrāliju, Āzijas un Āfrikas valstīm.

Šā gada otra puse noteikti iezīmējas aktīva, jo sāksies ziemas sezonas ceļojumi un tiks izsludināta 2018.gada vasaras ceļojumu iepriekšpārdošana ar atlaidēm līdz 50%. Protams, ar nepacietību tiek gaidīti jaunie aviokompāniju un tūroperatoru galamērķi, kas paplašinās klientu iespējas nokļūt jaunos galamērķos. Pašlaik jau ir zināmi daži jaunie galamērķi – Lisabona, Malaga, Bordo un citas pilsētas.

Esam ievērojuši, ka klienti ir iemanījušies samazināt nododamās bagāžas skaitu, labprātāk to aizvietojot tikai ar rokas bagāžu, kas liecina, ka ceļotāji sāk pievērst pastiprinātu uzmanību savas bagāžas saturam un nepieciešamajām lietām atpūtai.

Ņemot vērā pirmā pusgada labos rezultātus, prognozējam apgrozījuma pieaugumu un gads tiks noslēgts ar budžeta pārpildījumu. Nozare attīstās, tiek izzināti arvien jauni un interesanti galamērķi, izglītoti klienti un tiek sekots līdzi aktuālākajām tendencēm tūrisma nozarē. Viena no aktuālajām tendencēm ir “bleisure” - biznesa ceļojumi tiek apvienoti ar atpūtas ceļojumiem.

Lasīt vairāk

TOP 5 ZIŅAS

01. Sliktā laika dēļ šovasar tūrisma mītnēm klājas krietni sliktāk nekā citus gadus

Lauku tūrisma mītņu noslogojums šovasar ir krietni vien zemāks nekā citus gadus saistībā ar sliktajiem laikapstākļiem.

Latvijas Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" pārstāve Anna Palelione aģentūrai LETA pastāstīja, ka asociācijas rīcībā patlaban nav vispusīgu statistikas datu, kas kopumā skaidri atspoguļotu esošo situāciju, tomēr no dažu uzņēmēju paustā viedokļa iespējams secināt, ka tūrisma mītņu noslogojums šovasar ir krietni krities, tomēr situāciju pilnīgāk varēs komentēt tikai sezonas beigās, kad būs pieejami apkopotie statistikas dati.

Līdzīgu ainu atklāja arī aģentūras LETA aptaujātie piejūras kempingu pārstāvji, norādot, ka šī vasara noslogojuma ziņā ir bijusi sliktāka nekā pērn.

Kā aģentūrai LETA atzina Engures novada Klapkalnciemā esošā piejūras kempinga "Ronīši" administratore Agrita Šulca, šogad vasaru nevar īsti par tādu saukt, jo laikapstākļi ir ļoti nelabvēlīgi tiem, kuri vēlas atpūsties pie jūras. "Šovasar sezona ir sliktāka nekā pagājušajā gadā. Cilvēki atsakās no rezervācijām, jo līst lietus un jūra ir auksta," uzsvēra Šulca.

Savukārt kempinga "Jūrmala" administrators Edijs Meikša aģentūrai LETA sacīja, ka šomēnes kempinga apmeklējums vērtējams kā labs, tomēr jūnijā tas bija sliktāks. Vienlaikus viņš norādīja, ka cilvēku plūsma kempingā pērn, īpaši jūnijā, bija krietni labāka. Tomēr Meikša pauda cerību, ka šī kopumā vasaras sezona tomēr būs laba.

Salacgrīvas novada Liepupes pagastā esošā kempinga "Jūrasdzeņi" administratore Agate Blūmiņa aģentūrai LETA norādīja, ka šovasar cilvēku skaits, kuri uz kempingu dodas atpūsties ar teltīm, ir ievērojami krities. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka pagājušās vasaras sākumā arī bija auksts.

Savukārt, runājot par to, kāda varētu būt šīs vasaras sezona kopumā, Blūmiņa skaidroja, ka to ir grūti prognozēt, jo cilvēku plūsmu kempingā galvenokārt nosaka laikapstākļi. "Ja paliks siltāk, tad, iespējams, cilvēki sabrauks," norādīja "Jūrasdzeņi" pārstāve.


Lasīt vairāk

02. VID un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija vienojas par sadarbību un uzsāk kopīgu akciju

Nostiprinot līdzšinējo sadarbību, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) prezidents Jānis Pinnis šā gada jūlija sākumā parakstīja vienošanos par sadarbību un informācijas apmaiņu.

Sadarbības vienošanās mērķis ir mazināt izmitināšanas un ēdināšanas pakalpojumu nozarē strādājošo komersantu izvairīšanos no nodokļu nomaksas, sekmēt atbilstošu atalgojumu un godprātīgu nodokļu nomaksu nozares uzņēmumos, kā arī caurskatāmus un pilnīgus pārskatus par gūtajiem ieņēmumiem, tādējādi samazinot negodīgas konkurences iespējas šajā nozarē.

Līdz ar vienošanās parakstīšanu uzsākta arī VID un LVRA kopīgā izglītojošā akcija "Prasi čeku!", kuras mērķis ir sekmēt gan komersantu, gan patērētāju izpratni par to, ka ikviens eiro, kas ir samaksāts nodokļos, vairo valsts un attiecīgi arī ikviena tās iedzīvotāja labklājību. Akcijas laikā LVRA biedru mītnēs un to tīmekļa vietnēs tiks izvietoti informatīvie materiāli, kas būs pieejam arī angļu un krievu valodās.

Tomēr nesen Latvijā pazīstamā pavāra Mārtiņa Sirmā restorānu biznesa partneris un pavārs Ēriks Dreibants publiski pauda kritiku par LVRA un VID kopīgi uzsāktās akcijas lietderīgumu, norādot, ka vienlaikus sadarbības uzsākšanai, VID vairākos restorānos sācis pārbaudes, kā arī LVRA neesot komunicējusi ar ēdināšanas biznesa pārstāvjiem par sadarbību ar VID, lai uzklausītu uzņēmēju problēmas un idejas par to, kādas pārmaiņas industrijā nepieciešams ieviest, lai ēdināšanas bizness neatrastos "pelēkajā zonā".

Kā aģentūrai LETA sacīja LVRA prezidents Jānis Pinnis, par Dreibanta atklātajā vēstulē paustajiem jautājumiem iepriekš ir notikusi apspriešanās ar nozares pārstāvjiem. Vienlaikus viņš atzīst, ka komunikācija ar restorānu biznesa pārstāvjiem ir jautājums, kam ir vērts pievērst uzmanību. Bet VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule aģentūrai LETA skaidroja, ka šī akcija ir viens no pirmajiem soļiem, lai nozari sakārtotu. Tas ir valsts un tajā skaitā jebkura ēdināšanas nozares pārstāvja interesēs.

Lasīt vairāk

03. Starptautiskais portāls “airbnb” brīvprātīgi Latvijai samaksājis PVN 100 000 eiro apmērā

Starptautiskais mājokļu iznomāšanas portāls "airbnb" brīvprātīgi Latvijai samaksājis pievienotās vērtības nodokli (PVN) 100 000 eiro apmērā, kas pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) direktores Ilzes Cīrules teiktā VID bija pārsteigums.

""airbnb" ir brīvprātīgi atzinuši, ka 100 000 eiro PVN tiek samaksāts par tiem darījumiem, kas veikti Latvijā. Tiesa, patlaban nevaram pārliecināties, vai tas ir viss apmērs, kas portālam būtu jādeklarē Latvijā," žurnālistus informēja Cīrule, piebilstot, ka "airbnb" gadījums ir labs piemērs Latvijas VID sadarbībai ar citu valstu nodokļu administrācijām.

Turpretī ar viesnīcu rezervēšanas portālu "booking.com" risinājums par Latvijā veiktu darījumu nodokļu nomaksu neesot panākts. Pēc VID vadītājas rīcībā esošās informācijas, daudzas Eiropas valstis patlaban tiesājas ar "booking.com" par informācijas sniegšanu un nodokļu nomaksu.

Iepriekš Cīrule intervijā Latvijas Radio sacīja, ka informācijas iegūšana no starptautiskā mājokļu iznomāšanas portāla "airbnb" un viesnīcu rezervēšanas portāla "booking.com" ir visu Eiropas valstu nodokļu administrāciju problēma.

Savukārt Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) izpilddirektore Santa Graikste iepriekš aģentūrai LETA sacīja, ka, piemērojot PVN rēķiniem par viesnīcu rezervēšanas portāla "booking.com" komisijas maksām par Latvijā sniegtajiem pakalpojumiem, valsts gūtu papildus nodokļu ieņēmumus. Tāpat to būtu iespējams panākt, apkopojot “booking.com" sistēmā pieejamos apartamentus, panākot, ka tie maksā likumos noteiktos nodokļus un nodevas.

Lasīt vairāk

04. Strīda dēļ ap “Hotel Garden Palace” uz laiku tiek traucēta viesnīcas darbība

Strīda starp viesnīcas “Hotel Garden Palace” ēkas Rīgā, Grēcinieku ielā 28, īpašnieci SIA “966 Freecom” un ēkas nomnieci SIA “Sun Seasons” dēļ, šā gada 7.augusta rītā tika apturēta viesnīcas darbība, viesnīcas telpās SIA “966 Freecom” uzdevumā ierodoties apsardzes darbiniekiem, kuri lūguši atstāt telpas viesnīcas viesiem, kā arī lielākajai daļai darbinieku.

Pēc SIA “966 Freecom” valdes priekšsēdētāja Ulda Skudras teiktā, iepriekšminētās darbības veiktas atbilstoši Rīgas apgabaltiesas 12.jūnija lēmumam, lai no "966 Freecom" īpašumā esošajām telpām izliktu SIA "Garden Palace".

Kā aģentūrai LETA norādīja “Sun Seasons” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šmits, pašlaik likumīgais viesnīcas telpu nomnieks ir “Sun Seasons”, ko, pēc Šmita teiktā, no telpām Skudra mēģināja izlikt, balstoties uz ar uzņēmumu nesaistītu tiesas lēmumu par iepriekšējā ēkas nomnieka SIA "Garden Palace" izlikšanu no telpām.

Šmits skaidroja, ka, atbilstoši tiesas lēmumam, SIA "Garden Palace" ēku atstājis šā gada 27.jūnijā, savukārt "Sun Seasons" līgumu par ēkas nomu parakstīja šā gada 15.jūnijā. Turklāt līgums, pēc viņa teiktā, parakstīts ar "966 Freecom" vienīgā īpašnieka Panamā reģistrētā uzņēmuma"Stralis Investment AS" pilnvaroto pārstāvi un “966 Freecom” valdes locekli Aļonu Zoholuko, kuras valdes locekles statusu Skudra iepriekš apstrīdējis.

“Hotel Garden Palace” darbība tika atjaunota 10.augusta vakarā un, pēc “Sun Seasons” valdes priekšsēdētāja teiktā, uzņēmums viesnīcas darbības apturēšanas dēļ cietis zaudējumus aptuveni 150 000 eiro apmērā.

Konfliktsituācijas cēlonis atrodams īres līgumā starp "966 Freecom" un "Garden Palace", kurš noslēdzās 2013.gada 31.janvārī. "Garden Palace" pārstāvji šo faktu apstrīdēja tiesā, uzskatot, ka līguma izbeigšana veikta nelikumīgi. Sākotnējās instancēs tiesa lēma par labu "Garden Palace", taču vairāku apstākļu dēļ, tostarp, atbildīgās tiesneses Ivetas Bērziņas kukuļa piesavināšanās skandāla dēļ, tiesas lēmums tika pārsūdzēts. 2017.gada 12.jūnijā. Rīgas apgabaltiesa lēma par labu "966 Freecom", atzīstot uzņēmuma tiesības izlikt "Garden Palace" no sava īpašuma, Grēcinieku ielā 28.
"Garden Palace" atradusies Grēcinieku ielas īpašumā pēdējos četrus gadus.

Lasīt vairāk

05. Cēsīs atvērta "Žurnāla Santa" meitasuzņēmuma viesnīca "Villa Santa"

Cēsīs šā gada 8. jūnijā atvērta izdevniecības SIA "Žurnāls Santa" meitasuzņēmuma SIA "Santas rezidence" viesnīca "Villa Santa", kuras izveidē kopējais investēto līdzekļu apmērs ir 3,5 miljoni eiro.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja "Žurnāla Santa" valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš, viesnīcā atrodas 30 numuriņi un restorāns ar 60 vietām. Tāpat viesnīcā izveidota konferenču zāle, kurā iespējams uzņemt līdz 150 cilvēkiem.

Kā aģentūra LETA iepriekš vēstīja, 2015.gadā Cēsīs tika ielikts pamatakmens un kapsula "Žurnāla Santa" meitasuzņēmuma "Santas rezidence" viesnīcas būves projektam.

Kā ziņots 2014.gada pavasarī Cēsu novada pašvaldība par 211 085 eiro izsolīja kādreizējās slimnīcas kompleksa ēkas Gaujas ielā 88, Cēsīs, kur pašlaik atrodas viesnīca. Iepriekšminēto summu, nosolot vienu soli - 1500 eiro, par īpašumu piekrita maksāt SIA "Santas rezidence", kas bija vienīgā pretendente šajā izsolē.

SIA "Santas rezidence" reģistrēta 2014.gadā un tās pamatkapitāls ir 4,631 miljons eiro. Uzņēmums pieder Santai Ančai (40,28%), Ivaram Zariņam (32,94%) un SIA "Žurnāls Santa" (26,78%). Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Ivars Zariņš, savukārt valdes locekļi ir Santa Anča un Māris Ančs, liecina "Firmas.lv" informācija.

Lasīt vairāk

Panākumi un neveiksmes

Tendence

Nozares panākumi

Latvijas prezidentūra ES Padomē sekmē tūristu piesaistīšanu

Pagājušajā gadā, Latvijai esot Eiropas Savienības Padomes prezidējošajai valstij, izdevies sekmēt tūristu skaita pieaugumu. Neskatoties uz Krievijas tūristu skaita kritumu, Latvijai pērn izdevies piesaistīt 6,8 miljonus ārvalstu ceļotāju, kas ir par 9,5 % vairāk nekā 2014. gadā. Tiesa, tā kā šogad Latvijā nav iecerēti tādi plaša mēroga pasākumi kā prezidentūra, tūristu skaits varētu pieaugt 2–3 % robežās.

Nozares neveiksmes

Ēdinātāji un kafejnīcas tūrisma pieaugumu neizjūt

Noslēdzoties Latvija prezidentūrai ES Padomē, vairāki ēdināšanas uzņēmumi un kafejnīcas atzina, ka prezidentūras laikā nav izjutuši būtisku tūristu skaita pieaugumu savās ēdināšanas vietās. Vairāki uzņēmēji norādīja, ka tūristu skaita pieaugumam būtu jābūt lielākam par 10 %, lai restorāni, ēstuves vai kafejnīcas izjustu kaut nelielu pieaugumu, jo citādi sanāk tomēr vairāk fokusēties uz vietējiem klientiem.

 

Nozares fakti

Izaicinājumi un atbalsts

Cerības uz straujāku attīstību, TAVA pievienojot LIAA

Pērn tika aktualizēts jautājums par Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) kā atsevišķas struktūrvienības likvidēšanu, pievienojot to Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai (LIAA). Lai arī sākumā nozarē bija neliels satraukums par to, vai šādā scenārijā no valsts puses nemazināsies atbalsts nozarei, tomēr gada beigas iezīmēja pozitīvākas noskaņas, kas mijās ar cerībām uz straujāku, izlēmīgāku, kvalitatīvāku attīstību. LIAA pārņēma TAVA funkcijas un tiesības šā gada 1. februārī ar mērķi uzlabot tūrisma politikas īstenošanas efektivitāti.

Palielina nodokļu slogu azartspēļu biznesam

Neskatoties uz uzņēmējus pārstāvošo organizāciju iebildumiem, Saeima pērn pieņēma likumprojektu, kas paredz palielināt azartspēļu nodokļu un nodevu apmēru – katram azartspēļu automātam par katru spēles vietu palielinot no 3141,7 eiro līdz 3204 eiro un katram ruletes, kāršu vai kauliņu spēles galdam no 17 279,36 eiro līdz 18 000 eiro. Spēļu biznesa asociācija samierinājās ar šādu pavērsienu, vienlaikus paužot cerību, ka nākamā valdība netraucēs attīstīties azartspēļu nozarei un "neraustīs" to ar iepriekš neparedzētām izmaiņām nodokļos.

Nerealizētais konferenču tūrisma sapnis
Nozarē jau vairākus gadus ir notikušas diskusijas par Latviju kā konferenču tūrisma potenciālo galamērķi Eiropas ziemeļu reģionā. Nozares eksperti argumentē, ka Latvija no starptautisku un plaša mēroga konferenču lokācijas perspektīvas ir ļoti labā ģeogrāfiskā novietojumā. Taču, kā uzskata nozarē, būtisks šķērslis ir tas, ka Latvijā līdz šim nav izdevies īstenot ieceri par starptautiska konferenču centra izveidi vismaz Rīgā, kur būtu iespējams pulcēt ievērojamu cilvēku skaitu, kā arī nodrošināt konferenču un citu plaša mēroga pasākumu tehniskās prasības. Bet nozare vēl cer, turpina diskutēt un meklēt risinājumus.

Nozares skaitļos

Virsnozaru īpatsvars

Uzņēmumi, kuru apgrozījums ir virs 145 000 EUR201320142015
Apkopoto uzņēmumu skaits 962 1 005 1 027
Darbinieku skaits, tūkst. 28 29 30
Peļņa, milj. EUR 55 72 61
Rentabilitāte, % 5 6 5
Apgrozījums, milj. EUR 1 059 1 144 1 235
Apgrozījuma izmaiņas 8 8 8
Lejuplādēt XLS

Virsnozares skaitļos

TOP 10 - lielākie uzņēmumi pēc 2015. gada apgrozījuma

Tabulā atspoguļoti sekojoši Tūrisms, viesmīlība, izklaide rādītāji par 2015 gadu - neto apgrozījums (tūkst., EUR), apgrozījuma izmaiņas pret 2014 gadu procnetos, peļņa (tūkst., EUR), rentabilitāte un darbinieku skaits lielākie uzņēmumi pēc apgrozījuma ir ALFOR, SIA, Olympic Casino Latvia, SIA, LIDO, AS, PREMIER RESTAURANTS LATVIA, SIA, JOKER LTD, SIA. Industrijas nozares ir sekojošas: Izklaide un sports, Naktsmājas, tūrisms, Ēdināšana

Nosaukums   Nozare 2015. g. neto apgrozījums,
tūkst. EUR
Apgrozījuma izmaiņas,
pret 2014. g., %
2015. g. peļņa,
tūkst. EUR
Rentabilitāte Darbinieku skaits
1. ALFOR, SIA
Mārupe, Plieņciema 12, Mārupes n., LV-2167 T. 67301000
Spēļu zāles, kazino 60 439 13 13 188 21.82% 906
2. Olympic Casino Latvia, SIA
Kronvalda bulvāris 3, Rīga, LV-1010 T. 67892975
Spēļu zāles, kazino 50 541 28.91 19 234 38.06% 471
3. LIDO, AS
Ķengaraga 6a, Rīga, LV-1063 T. 67041201
Ēdināšanas uzņēmumi 33 759 1.81 1 237 3.66% 963
4. PREMIER RESTAURANTS LATVIA, SIA
Duntes 6, Rīga, LV-1013 T. 67242319
Ēdināšanas uzņēmumi 30 972 3.42 10 362 33.46% 726
5. JOKER LTD, SIA
Katrīnas 12, Rīga, LV-1045 T. 67321251
Spēļu zāļu, kazino aprīkojums 30 015 19.54 8 258 27.51% 435
6. Latvijas Loto, Valsts AS
Meistaru 19, Rīga, LV-1050 T. 67227728
Loterijas 24 686 12.78 4 027 16.31% 99
7. TEZ TOUR, SIA
Mārupe, Ziedleju 6, Mārupes n., LV-2167 T. 90006000
Tūrisms un viesnīcu rezervēšana 21 905 -2.58 455 2.08% 27
8. NOVATOURS, SIA
Rīga, Krišjāņa Valdemāra iela 100, LV-1013
Tūrisms un viesnīcu rezervēšana 21 861 11.37 37 0.17% 69
9. Admirāļu klubs, SIA
Mārupe, Plieņciema 12, Mārupes n., LV-2167 T. 67301000
Spēļu zāles, kazino 21 689 16.47 -3 005 -13.85% 235
10. VIESNĪCA "LATVIJA", AS
Elizabetes 55, Rīga, LV-1010 T. 67772222
Viesnīcas 21 451 2.71 2 861 13.34% 225

Viedokļi

Autors: Asnāte Ziemele

Sadarbības veicināšana biznesa dažādošanai un paplašināšanai

Pērn, pievienojoties 36 jauniem biedriem, sasniedzām lielāko biedru skaitu līdz šim – 350 aktīvi un lojāli lauku tūrisma uzņēmēji un organizācijas. Kopumā pagājušais gads vērtējams kā sadarbības gads – kopā ar Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomi (LOSP) organizējām konferenci par videi draudzīgu saimniekošanu, ar Latvijas lauku forumu bija iespēja līdzdarboties skolu jauniešu konkursā "Laiks laukiem" un konferencē "Lauku tūrisma spēks: uzņēmēju, pašvaldību un vietējās kopienas lasīt tālāk

Autors: Jānis Vālodze

Kvalitātes uzlabošana un darījumu tūrisma attīstība

Pērn viesnīcu un restorānu biznesu veicināja Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē un Eiropas basketbola čempionāts, savukārt negatīva ietekme bija Krievijas tūristu kritums par 31,5 %. Restorānu un viesnīcu apgrozījumu dati vēl nav pieejami, bet ir skaidrs, ka, piemēram, naktsmītņu ziņā izdevies sasniegt 2014. gada līmeni. Ņemot vērā, ka salīdzinājumā ar iepriekšējiem diviem gadiem šogad Latvijā nav nekādu vērienīgu pasākumu, bet Rīgā vien ar jaunajiem projektiem nāks klāt vēl 500 lasīt tālāk

Industrijas ziņas

Autors: LETA

Baldones novadā deklarētie iedzīvotāji Riekstukalnā varēs slēpot lētāk

Jelgava, 14.dec., LETA. Baldones novadā deklarētajiem iedzīvotājiem vietējā Riekstukalnā tiks nodrošinātas atlaides, aģentūra LETA uzzināja novada domē. Baldones Sporta kompleksa vadība vienojusies ar Riekstukalna slēpošanas bāzi, ka novadā deklarētie iedzīvotāji, pērkot pacēlāja karti uz vienu stundu, varēs slēpot trīs stundas. Plānots, ka nākotnē novadā tiks ieviesta Baldones iedzīvotāja karte, kas atvieglos iedzīvotājiem atlaižu saņemšanas procesu. Savukārt atlaižu saņemšanu Riekstukalna lasīt tālāk

Autors: LETA

Tirdzniecības centra "Damme" rekonstrukcijā ieguldīti trīs miljoni eiro

Rīga, 7.dec., LETA. Tirdzniecības centra "Damme" rekonstrukcijā Imantā, Rīgā ieguldīti trīs miljoni eiro, aģentūru LETA informēja centra pārstāvji. Rekonstrukcijas laikā tirdzniecības centra telpas paplašinātas divas reizes, un kopumā "Dammes" telpās darbosies vairāk nekā 80 dažādi veikali, restorāni un pakalpojumu sniedzēji. Jauno tirdzniecības centra nomnieku vidū ir restorāns "Lido", ātrās ēdināšanas uzņēmumi "Sushi express" un "Nathan’s", Latvijas ražojumu "pop-up" veikals "Micars", mājas lasīt tālāk

Autors: LETA

VID Finanšu policija atcēlusi "Gan Bei" īpašniecei "Lage Ko" aizliegumu palielināt uzņēmuma pamatkapitālu

Rīga, 29.nov., LETA. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde atcēlusi restorānu tīkla "Gan Bei" īpašniecei SIA "Lage Ko" 2015.gadā piespriesto nodrošinājumu, kas aizliedz palielināt uzņēmuma pamatkapitālu, liecina informācija "Firmas.lv". Izmaiņas par nodrošinājuma atcelšanu reģistrētas otrdien, 28.novembrī. VID Finanšu policijas pārvalde 2015.gada 23.martā nolēma uzlikt arestu "Lage Ko" mantai, kas ietvēra aizliegumu uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanai un paredzēja lasīt tālāk

Visas ziņas >>>