Ienākt

Pārtikas un dzērienu ražošana

Dzērienu ražošana Pārtikas ražošana

Industrijas jaunumi

Viedoklis

Latvijas pārtikas nozarē 2017.gads aizvadīts ar plus zīmi

Ināra Šure, LPUF padomes priekšsēdētāja

2017.gads kopumā aizvadīts ar plus zīmi, lai gan aktualizējis atsevišķus izaicinājumus, ar kuriem uzņēmēji sastopas jau tagad un noteikti daudz vairāk saskarsies 2018. gadā.

Viennozīmīgi, ka 2017.gada pozitīvākais notikums ir eksporta pieaugums Latvijas pārtikas ražošanas nozarē - kāpums ir par vairāk nekā 20%. Latvijas pārtikas uzņēmumi jau vairākus gadus ļoti smagi un mērķtiecīgi strādā, lai iekarotu jaunus tirgus, un tas dod rezultātus. Esam sasnieguši jau pirmskrīzes līmeni un mēs ļoti ceram, ka 2017.gadā importa - eksporta bilance pārtikas ražošanas industrijā atkal būs pozitīva. Tad arī varēsim droši teikt, ka pārtikas ražošanas industrija ir spējusi pārorientēt savu ražošanu no Krievijas un citu valstu tirgiem, lai gan tas, protams, ir prasījis arī zināmus zaudējus, jo atsevišķi uzņēmumi pārorientēties nav spējuši.

Tāpat noteikti var atzīmēt, ka pārtikas ražošanas uzņēmēji šajā gadā ir tupinājuši aktīvi investēt savā attīstībā - gan ražošanas iekārtu un procesu modernizācijā, gan arī jaunu produku izstrādē. Šīs investīcijas, protams, labi atspoguļojas šī gada eksporta rādītājos, jo bez investīcijām eksporta tirgus iekarot nevar.

Tajā pašā laikā 2017.gadā strauji sāk aktualizēties darbaspēka jautājums un 2018. gadā tas noteikti būs izaicinājums numur viens. Šobrīd par darbaspēka trūkumu sūdzas daudzi Latvijas pārtikas uzņēmumi gan Rīgā un Latvijas lielākajās pilsētās, gan arī attālakajos reģionos. Turklāt reālā situācija rāda, ka Latvijas uzņēmumiem trūkst zemākā - vidējā līmeņa darbinieku, kuru piesaiste šobrīd ir ļoti sarežģīta un dārga, jo viesstrādniekiem ir jāmaksā vismaz Latvijas vidējā alga, neskatoties uz to, kāda līmeņa speciālists viņš ir.

Darbaspēka trūkums rada vairākas problēmas - tas atstāj iespaidu uz ražošanas kapacitāti un eskporta apjoma nodrošināšanu, kā arī būtiski iespaido atlagojuma līmeni, jo šobrīd darbaspēka izmaksas aug daudz straujāk nekā darbinieku produktivitāte. Pārtikas ražotāji gan pēdējos gados savu produktivitātes līmeni, investējot tehnoloģijās, ir paaugstinājuši par aptuveni 16%, taču tas tik un tā netiek līdzi atalgojuma pieaugumam. Līdz ar to 2018. gadā pārtikas ražotājiem būs jādomā, kur atrast darbiniekus un kā sabalansēt atalgojuma līmeņa pieaugumu ar produktivitāti, lai saglabātu savu konkurētspēju un spētu turpināt eksporta attīstību. No valdības savukārt sagaidām, ka tā mainīs spēkā esošos noteikumus, lai primāri atvieglotu sezonas darbaspēka ievešanu Latvijā, kas ļautu uzņēmumiem turpināt iesāktos darbus pie produktivitātes celšanas un daļēji novērstu draudošo darbaspēka krīzi.

Visbeidzot 2018. gads nesīs izmaiņas nodokļu politikā – gan iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu atcelšanā, gan 0% likme reinvestētai peļņai noteikti būs ieguvums uzņēmējiem, jo apgrozībā paliks vairāk brīvo līdzekļu. Mēs ļoti ceram, ka valdība turpinās konstruktīvi tālāk strādāt pie nodokļu reformas, piemēram, paplašinot nozaru klāstu kurām piemērot reverso PVN ar pārtikas indsutriju, tādējādi veicinot godīgu konkurenci.

Lasīt vairāk

TOP 5 ZIŅAS

01. Piemēro samazināto 5% PVN likmi Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem

Saeima pērn 22.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par Pievienotās vērtības nodokli (PVN), nosakot samazināto PVN likmi 5% apmērā Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

PVN samazinātā likme 5% apmērā augļiem un dārzeņiem piemērota uz laiku no šā gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS), finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS), Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas (LPTA) padomes priekšsēdētājs Valdis Turlais un Latvijas Tirgotāju asociācijas (LTA) prezidents Henriks Danusēvičs pērn 19.oktobrī parakstīja sadarbības memorandu par samazinātās 5% PVN likmes piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem

Viens no sadarbības memoranda nosacījumiem paredz LPTA un LTA nodrošināt, ka to biedri, nosakot cenu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, no 2018.gada 1.janvāra piemēros samazināto 5% likmi līdzšinējās 21% likmes vietā. Tādējādi tiks aizsargāta patērētāju pirktspēja un veicināts Latvijai raksturīgo augļu, ogu un dārzeņu noiets.

Lasīt vairāk

02. Latvijā nav konstatētas problēmas ar atšķirīgu pārtikas kvalitāti

Pārtikas un veterinārā (PVD) dienesta pērn veiktās pārtikas produktu sastāva analīzes, kas īstenotas pēc saņemtajiem patērētāju iesniegumiem, neliecina, ka Latvijā tiktu piedāvāta sliktākas kvalitātes pārtika un citi produkti nekā Rietumeiropas valstīs. PVD pārbaudījis kopumā 38 pārtikas produktu marķējumus un trīs dzīvnieku barības paraugus. PVD pēc produktu marķējuma salīdzināšanas konstatējis to, ka atsevišķu produktu ražošanā ir izmantotas atšķirīgas izejvielas - dārgākas un lētākas. Tomēr, laboratoriski testējot šos produktus, nozīmīgas atšķirības produktu uzturvērtībā vai taukskābju saturā nav.

Zemkopības ministrijā pieļāva, ka Latvijā atšķirībā no citām reģiona valstīm nav konstatētas problēmas saistībā zemākas kvalitātes pārtikas piegādi, varētu būt skaidrojams ar citas metodoloģijas izvēli pārtikas produktu izpētē.

Tāpēc Zemkopības ministrija jau ir lūgusi Eiropas Komisijai (EK) sniegt informāciju par to, ar kādu metodoloģiju citās reģiona valstīs ir pētīta tur pieejamo produktu atbilstība citviet Rietumeiropā tirgotajiem, lai metodoloģijas varētu salīdzināt un lemt par tālāko rīcību.

Tikmēr Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta veikts pētījums uzrādījis atšķirīgu viena un tā paša zīmola pārtikas preču sastāvu 23 no 33 pārbaudītajām Lietuvā un Vācijā tirgotām precēm. Tāpēc Lietuvas parlamentā pērn oktobrī tika izveidota īpaša komisija, kurai uzdots noskaidrot, kādēļ atšķiras Lietuvā un citās ES valstīs tirgoto viena zīmola pārtikas preču sastāvs, vai tādējādi netiek pārkāptas patērētāju tiesības un vai tajā nav konstatējamas negodprātības pazīmes. Paredzēts, ka šis darbs komisijai jāpaveic līdz šā gada 10.martam.

Lai problēmu risinātu, Eiropas Komisija pieņēmusi vadlīnijas, kuru mērķis ir palīdzēt valstīm efektīvāk izmantot spēkā esošos tiesību aktus Eiropas Savienības pārtikas un patērētāju tiesību aizsardzības jomā, lai konstatētu un novērstu nepamatotus "dubultos" standartus.

Jautājums par atšķirīgu pārtikas kvalitāti Austrumeiropā un Centrāleiropā aktualizējās pēc tam, kad Eiropas Komisijas prezidenta Žana Kloda Junkera ikgadējā uzrunā Eiropas Parlamentā par stāvokli ES teikto, ka Centrālās un Austrumeiropas valstīs pārdotajiem produktiem dažkārt ir zemākas kvalitātes sastāvdaļas nekā šiem pašiem produktiem Rietumeiropas valstīs, lai gan viena zīmola produktiem visās ES valstīs jābūt vienādā kvalitātē.

Lasīt vairāk

03. Latvijā pārtikas rūpniecībā aktualizējas darbaspēka trūkums

Pārtikas nozarē Latvijā arvien vairāk aktualizējas darbaspēja trūkums. Saskaņā ar nozares aplēsēm katrā no pārtikas nozares uzņēmumiem vidēji trūkst 10% darbinieku jeb aptuveni 3500 darbinieku visā nozarē.

Tas saistīts ar dramatisko ar darbaspējīgo cilvēku skaita samazināšanos Latvijā pēdējo 20 gadu laikā. Situācija ik gadu kļūstot sliktāka un pārtikas nozare ik gadu izjūt darbaspēka trūkumu arvien plašāk. Vietējie uzņēmēji savstarpēji konkurē par darbiniekiem. Rezultātā atalgojums pārsniedz darbinieka produktivitāti un mazākie uzņēmumi novados paliek bez darbiniekiem. Darbaspēka trūkumu izjūt gan lielie, gan arī mazie pārtikas ražotāji uzņēmumi.

Tamdēļ vietējie pārtikas uzņēmumi ar ārvalstu kapitālu, kuriem ir filiāles citās Baltijas valstīs, var pārcelt ražošanu no Latvijas turp darbaspēka trūkuma dēļ. Vēl viens drauds darbaspēka trūkumam ir investīciju apjomu kritums, jo uzņēmumu akcionāri nav gatavi investēt uzņēmumā darbaspēka nepieejamības dēļ. Tā rezultātā var veidoties uzņēmumu ražošanas līniju dīkstāve - jau pašlaik nokomplektēt maiņas ir grūti, dažreiz pat neiespējami.

Risinājums pārtikas ražotāju ieskatā Latvijā būtu paplašināt profesiju sarakstu, lai atvieglotu dažāda līmeņa darbinieku ievešanu, tāpēc jāveic izmaiņas attiecīgajā Ministru kabineta (MK) noteikumu projektā. Tāpat būtu jāmaina Uzturēšanās atļauju noteikumi, nosakot, ka viesstrādniekiem no trešajām valstīm jāmaksā vismaz minimālā vai nozares vidējā alga līdzīgi kā tas ir Igaunijā. Nepieciešams vienkāršot ievestā darbaspēka prasības un pieredzi, jo uzņēmumos apmāca jebkuru jaunu darbinieku.

Lasīt vairāk

04. Pērn pieauguši Latvijas pārtikas ražotāju eksporta apmēri

Latvijas pārtikas ražošanas nozarē eksports pērn ir pieaudzis par vairāk nekā 20% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kas saistīts ar Latvijas pārtikas uzņēmumu vairākus gadus ilgo smago un mērķtiecīgo darbu, lai iekarotu jaunus tirgus.

Pastāv cerība, ka pagājušajā gada importa - eksporta bilance pārtikas ražošanas industrijā atkal būs pozitīva. Ja tas izdosies, varēs droši apgalvot, ka pārtikas ražošanas industrija ir spējusi pārorientēt savu ražošanu no Krievijas un citu valstu tirgiem, lai gan tas ir prasījis arī zināmus zaudējumus, jo atsevišķi uzņēmumi pārorientēties nav spējuši.

Tāpat pārtikas ražošanas uzņēmēji pērn turpināja aktīvi investēt attīstībā - gan ražošanas iekārtu un procesu modernizācijā, gan arī jaunu produktu izstrādē. Investīcijas atspoguļojas pērnā gada eksporta rādītājos, jo eksporta tirgus nevar iekarot bez investīcijām.

Lasīt vairāk

05. Mazumtirgotāji plāno pārstāt tirgot sprostos turētu vistu olas

Vairāki mazumtirdzniecības tīkli Latvijā nākotnē plāno pārstāt tirgot sprostos turētu vistu olas.

Tostarp mazumtirdzniecības tīkls "Rimi" izveidojis memorandu, kurā par savu mērķi izvirzījis no 2025.gada pārdot tikai ārpus sprostiem turētu dējējvistu olas. Memorandā minēts, ka pieaugot pircēju un uzņēmēju izpratnei par atbildīgu rīcību, arī tirgus virzās uz arvien ilgtspējīgāku tirdzniecību.

Savukārt "Maxima Grupe" izvirzījusi mērķi līdz 2025. gadam pārtraukt tirgot sprostos turētu vistu olas Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. "Maxima Grupe" sprostos turētu vistu olu tirdzniecību plāno pārtraukt pakāpeniski. Sākotnēji paredzams brīvos apstākļos turētu vistu olu pieprasījuma un piedāvājuma pieaugums, izglītojoša kampaņa un cieša sadarbība ar ražotājiem, valsts iestādēm un citām interešu grupām.

Lielveikalu tīkls "Sky" atteicies no sprostos dētu olu tirdzniecības bez pārejas perioda.

Biedrība "Dzīvnieku brīvība" iepriekš rīkojusi vairākus piketus pie mazumtirdzniecības tīkla "Rimi" veikaliem Rīgas centrā, lai aicinātu tirgotāju apņemties līdz 2025.gadam pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības. Kā norādīja biedrībā, publiska kampaņa pret "Rimi" tika sākta pēc mēnešiem ilga dialoga ar veikalu ķēdes pārstāvjiem, kura gaitā tie atteicās spert konkrētus soļus, lai uzlabotu dējējvistu dzīves apstākļus.

""Rimi" savā korporatīvajā sociālās atbildības politikā apgalvo, ka gādā par to, lai dzīvniekiem tiktu nodrošināti draudzīgi apstākļi, kuros tie var paust savu dabisko uzvedību. Pilnīgi pretēji šiem apgalvojumiem, "Rimi" turpina tirgot un pat kā sava zīmola produktu apzīmēt sprostos dētas olas, kas saistās ar sevišķi zemu dzīvnieku labturības līmeni," pērn norādīja biedrības valdes locekle Katrīna Krīgere.

Pērn, 1.augustā Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācija "Tušti narvai" publicēja video materiālus no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiekot pārdotas arī Latvijā ar "Rimi" privāto preču zīmi. Video materiālos, kas esot iegūti šovasar vistu fermās Ausienišķu un Kaušēnu ciematos, redzamas dējējvistas ar apspalvojuma trūkumu, ievainojumiem un parazītiem, kā arī nāves gadījumi fermā. Vienlaikus Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests nekonstatēja pārkāpumus uzņēmuma "Kaušēnu paukštynas" ražotnē.

Lasīt vairāk

Panākumi un neveiksmes

Tendence

Nozares panākumi

Veiksmes stāsts Ķīnā

"Food Union" grupas uzņēmumi 2016. gadā uz Ķīnu plāno eksportēt 300 tonnas piena par trim miljoniem eiro, savukārt nākamgad apjomi varētu augt līdz 10 miljoniem eiro.

Starpvalstu kooperācijas piemērs

Lai efektivizētu darbu un paplašinātu produkcijas klāstu, vienlaikus piedāvājot produktus ar konkurētspējīgu cenu, Jelgavas rūpnīca "Latvijas Piens" šā gada septembrī sākusi sadarbību ar uzņēmumu Igaunijā, izvedot uz kaimiņvalsti ap 100 tonnām piena mēnesī un atpakaļ vedot pienu un kefīru.

Nozares neveiksmes

Alus tirgus sarūk

Latvijas alus tirgus sarūk jau pēdējos četrus gadus par vidēji 3 % gadā, kas ir liels izaicinājums nozarei. Pozitīvā iezīme gan ir tā, ka patērētāji arvien biežāk sāk izvēlēties dārgākas alus šķirnes, kas pildītas stikla pudelēs un skārdenēs, kā arī attīstās pārrobežu tirdzniecība ar Igauniju, kuras dēļ alus industrija vēl turas virs ūdens. Ja nebūtu šīs pārrobežu tirdzniecības, alus tirgus kritums būtu virs 10 %. Ir nepieciešami valsts atbalsta pasākumi lielu un eksportspējīgu pārtikas nozares

 

Nozares fakti

Izaicinājumi un atbalsts

Ievērojams atbalsts pārtikas pārstrādei

Laikā līdz 2020. gadam pasākumā "Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde" nozares uzņēmumiem modernizācijai pieejams atbalsts kopumā 44 600 000 eiro apmērā, bet jaunu tirgu meklēšanai un mārketingam šogad pieejami 280 000 eiro. Savukārt pārtikas pārstrādes uzņēmumu veidošanā uzņēmējiem pieejami vairāk nekā 12 miljoni Lauku attīstības programmā pasākumam "Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības radīšana".

Jauno tirgu noturēšana

Lai gan piena, gaļas un zivju produkcijas ražotāji pēc Krievijas embargo noteikšanas atraduši jaunus noieta tirgus, pusotra gada laikā tos visus nav izdevies pilnībā noturēt, līdz ar to dažādiem pasākumiem nepieciešams aktīvāks valsts atbalsts. Laikā no 2015. gada janvāra līdz 2016. gada jūnijam piena produktu eksports sākts uz 20 jauniem tirgiem par kopumā 3,7 miljoniem eiro, kas ir 1,6 % no kopējās eksportētās piena produktu vērtības. Patlaban aktīvi ir 16. Gaļas produktu eksports minētajā laikā sākts uz deviņiem jauniem tirgiem, un tā vērtība veido 1,9 miljonus eiro, kas ir 1,8 % no kopējās eksportētās gaļas un gaļas produktu vērtības. Taču līdz 2016. gada pusgada beigām saglabājies tikai Kosovas tirgus. Zivju konservu segmentā pusotra gada laikā eksports sākts uz 11 jauniem tirgiem, kopējai vērtībai veidojot 0,4 miljonus eiro, kas ir 0,3 % no kopējās eksporta vērtības. No šiem tirgiem patlaban aktīvi tikai Ķīna, Ēģipte, Honkonga un Somālija.

Lojalitātes veicināšana
Viens no 2017. gada nozares izaicinājumiem būs saglabāt patērētāju uzticību vietējiem produktiem, kurus ar zemākām cenām no tirgus izspiež lētākais imports. Tajā pašā laikā ir jāizmanto arī globalizācijas sniegtās iespējas, ražojot, piemēram, uz pasūtījumu produkciju ārvalstu tirgiem ar privātajiem zīmoliem, kā to šobrīd dara vairāki Latvijas uzņēmumi.

Nozares skaitļos

Virsnozaru īpatsvars

Uzņēmumi, kuru apgrozījums ir virs 145 000 EUR201320142015
Apkopoto uzņēmumu skaits 398 387 381
Darbinieku skaits, tūkst. 23 22 21
Peļņa, milj. EUR 28 29 14
Rentabilitāte, % 2 2 1
Apgrozījums, milj. EUR 1 820 1 765 1 601
Apgrozījuma izmaiņas 5 -3 -9
Lejuplādēt XLS

Virsnozares skaitļos

TOP 10 - lielākie uzņēmumi pēc 2015. gada apgrozījuma

Tabulā atspoguļoti sekojoši Pārtikas un dzērienu ražošana rādītāji par 2015 gadu - neto apgrozījums (tūkst., EUR), apgrozījuma izmaiņas pret 2014 gadu procnetos, peļņa (tūkst., EUR), rentabilitāte un darbinieku skaits lielākie uzņēmumi pēc apgrozījuma ir Dobeles dzirnavnieks, AS, RĪGAS PIENA KOMBINĀTS, AS, Latvijas balzams, AS, Preiļu siers, AS, Cido Grupa, SIA. Industrijas nozares ir sekojošas: Dzērienu ražošana, Pārtikas ražošana

Nosaukums   Nozare 2015. g. neto apgrozījums,
tūkst. EUR
Apgrozījuma izmaiņas,
pret 2014. g., %
2015. g. peļņa,
tūkst. EUR
Rentabilitāte Darbinieku skaits
1. Dobeles dzirnavnieks, AS
Spodrības 4, Dobele, Dobeles n., LV-3701 T. 63723289
Maizes un miltu izstrādājumu ražošana, pārtika 98 508 26.99 1 140 1.16% 214
2. RĪGAS PIENA KOMBINĀTS, AS
Bauskas 180, Rīga, LV-1004 T. 67066887
Piena pārstrāde, pārtika 90 067 -26.37 -6 144 -6.82% 598
3. Latvijas balzams, AS
A.Čaka 160, Rīga, LV-1012 T. 67081213
Alkoholiskie dzērieni: ražošana 73 791 1.01 7 065 9.58% 631
4. Preiļu siers, AS
Daugavpils 75, Preiļi, Preiļu n., LV-5301 T. 65307046
Piena pārstrāde, pārtika 62 645 23.67 1 241 1.98% 304
5. Cido Grupa, SIA
Ostas 4, Rīga, LV-1034 T. 67023401
Bezalkoholisko dzērienu ražošana 53 731 -3.94 -1 179 -2.19% 341
6. Tukuma Piens, AS
Jelgavas 7, Tukums, Tukuma n., LV-3101 T. 63122222
Piena pārstrāde, pārtika 46 910 -11.81 518 1.11% 249
7. Cēsu alus, AS
Aldaru laukums 1, Cēsis, Cēsu n., LV-4101 T. 64122423
Alus ražošana 44 578 -4.85 2 383 5.35% 206
8. HKScan Latvia, AS
Atlasa 7, Rīga, LV-1026 T. 67368643
Gaļas pārstrāde, pārtika 35 798 -3.44 2 132 5.96% 209
9. Rīgas Piensaimnieks, SIA
Valmieras 2, Rīga, LV-1009 T. 67046400
Piena pārstrāde, pārtika 30 365 -7.75 481 1.58% 225
10. FOREVERS, SIA
Granīta 9a, Rīga, LV-1057 T. 67844565
Gaļas pārstrāde, pārtika 30 107 8.51 1 433 4.76% 247

Viedokļi

Autors: Ligita Turnere

Nosargāt jaunus tirgus, balansējot uz naža asmens

Pārtikas nozare šobrīd vēl joprojām atrodas lielu izaicinājumu priekšā. Proti, pēc Krievijas sankciju ieviešanas ES valstīm, kā arī saasinoties konkurencei, Latvija piedzīvo ievērojamu pārtikas produktu noieta kritumu ārvalstu tirgos, kā arī daudzi no pārtikas ražotājiem vēl nav atsākuši darboties tādā apjomā kā strādāja pirms krīzes periodā. Tas, protams, dara mūs uzmanīgus, jo daudzi no uzņēmumiem šobrīd balansē uz “naža asmens” un katrs nākamais satricinājums vai neveiksme tiem var būt lasīt tālāk

Autors: Ināra Šure

Alus nozare turas virs ūdens, pateicoties pierobežas tirdzniecībai Igaunijā

No vēl krasāka alus patēriņa krituma par 2016. gada pirmajā pusgadā piedzīvoto 6,2 % samazinājumu Latvijas alus tirgu patlaban glābj tikai pārrobežu tirdzniecība ar Igauniju. 2016. gada pirmajā pusgadā pierobežā ar Igauniju ir pārdoti 2,5 miljoni litru alus, kas ir rekordliels daudzums un veido teju 5 % no visa Latvijas alus tirgus apjoma. Latvijas alus tirgus diemžēl sarūk jau pēdējos četrus gadus, kas ir liels izaicinājums nozarei. Pozitīvā iezīme gan ir tā, ka patērētāji arvien biežāk sāk lasīt tālāk

Industrijas ziņas

Autors: LETA

Tiesa pasludina uzņēmuma "Carnikavas konservi" maksātnespēju

Rīga, 22.marts, LETA. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēmusi pasludināt zivju pārstrādes uzņēmuma "Carnikavas konservi" maksātnespēju, aģentūru LETA informēja tiesā. Ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsies pats uzņēmums "Carnikavas konservi". Tiesas lēmums nav pārsūdzams. Tiesa par maksātnespējas administratoru iecēla Ilzi Koleri. Informācija Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā liecina, ka uzņēmumam šā gada 7.martā bija izveidojies 1,66 miljonu eiro liels nodokļu lasīt tālāk

Autors: LETA

Tiesa skatīs uzņēmuma "Carnikavas konservi" maksātnespējas pieteikumu

Rīga, 20.marts, LETA. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien skatīs zivju pārstrādes uzņēmuma "Carnikavas konservi" maksātnespējas procesa pieteikumu, liecina tiesu kalendārā pieejamā informācija. Jau vēstīts, ka ar maksātnespējas pieteikumu tiesā vērsies pats uzņēmums "Carnikavas konservi". Maksātnespējas administratora pretendente ir Ilze Kolere. Aģentūrai LETA līdz šim nav izdevies sazināties ar uzņēmuma vadību, lai iegūtu plašākus komentārus par maksātnespējas pieteikuma lasīt tālāk

Autors: LETA

Zīmola "Birzī" īpašnieka apgrozījums pērn saglabājies apmēram iepriekšējā gada līmenī

Rīga, 16.marts, LETA. Smiltenes novada uzņēmuma "Kainaiži" (zīmols "Birzī") apgrozījums pērn saglabājies apmēram iepriekšējā gada līmenī, aģentūrai LETA pastāstīja "Kainaiži" īpašnieks Ervins Labanovskis. "Apgrozījums ir saglabājies tādā pašā līmenī kā pērn, iespējams, bijis minimāls kāpums," teica Labanovskis. Pēc viņa sacītā, apgrozījums nav būtiski audzis, jo, pretēji plānotajam, nav izdevies sākt eksportu uz Ķīnu. "Dažādu iemeslu dēļ mums nav izdevies projekts ar Ķīnu, bet pie tā varam lasīt tālāk

Visas ziņas >>>