Ienākt

Uzrunas

Dana Reizniece-Ozola, ekonomikas ministre

Uzrunas

Mēs esam spītīgi. Pavisam pozitīvā nozīmē. Pēdējo divu gadu sociālekonomiskās un politiskās tendences Eiropā un arī visā pasaulē nav bijušas saudzīgas attiecībā pret mūsu ražotājiem un eksportētājiem. Neskatoties uz to, Latvijas izaugsme turpinās. Uzņēmumi kāpina savus ražošanas tempus, prasmes un iespējas globālajā pasaules tirgū. Mūsu valsts iekšzemes kopprodukta un eksporta rādītāji tam ir vislabākais apliecinājums.

Juris Rožkalns, Firmas.lv valdes priekšsēdētājs

“Latvijas biznesa gada pārskats 2015” uzrāda pozitīvu un stabilu uzņēmējdarbības vidi

Gatavojot jau ceturto “Latvijas biznesa gada pārskatu” un apkopojot uzņēmumu iesniegtos finanšu datus par 2014. gadu (pētījuma atlasē ietverti ap 22 000 uzņēmumu, tie veido 98,43% no kopējā uzņēmumu neto apgrozījuma uz 30.09.2015.), jāsecina, ka, salīdzinot ar iepriekšējo gadu pēc apgrozījuma +1% un rentabilitātes +3,5%, uzņēmējdarbības attīstībā ir vērojama “pozitīvā nulle” jeb stabilitāte.

Una Klapkalne, Nacionālās informācijas aģentūras LETA valdes locekle

Svarīgi uzticami sadarbības partneri

Pēdējo gadu laikā vērojamas ļoti krasas un negaidītas pārmaiņas starptautiskajā vidē, kas salīdzinoši ātri ietekmē arī Latvijas politiku un biznesa vidi. Starptautiskie konflikti, kuri mūs pārsteidza un aizsākās 2014. gadā, nav atrisināti, bet gan ir iesaldēti vai vēl vairāk eskalējušies. Kā būtiskākie Latvijai jāmin – Krievijas-Ukrainas konflikts un tā radītās ekonomiskās sankcijas, kā arī arābu pavasara un Tuvo austrumu krīžu pāraugšana tā dēvētās "Islāma valsts" veidojumā un tās izraisītā