Latvijas biznesa gada pārskats

Latvijas biznesa gada pārskats 2021

Raksti

Aigars Lazdāns (Firmas.lv un Latvijas Tālrunis valdes priekšsēdētājs)

Latvijas Biznesa Gada Pārskats šogad piedzīvo savu desmito – jubilejas – gadu. Jau desmit gadus pēc kārtas veicam apjomīgu pētījumu, analizējot Latvijas uzņēmumu finanšu rādītājus, apkopojot veiksmīgākos uzņēmumus nozarēs un reģionos, kā arī ieskicējot nākotnes tendences, uz ko norāda jomas eksperti. Pēdējā desmitgadē esam novērojuši gan ievērojamu ekonomikas izaugsmi, gan attīstības šķēršļus un lejupslīdi, esam veiksmīgi adaptējušies pārmaiņām un raduši jaunas sfēras izaugsmei. Diemžēl šogad biznesa rādītāji nepriecē – šai sarežģītajā laikā Latvijas uzņēmumiem ir bijis jārūpējas par izdzīvošanu, un likumsakarīgi piedzīvots vispārējs apgrozījuma kritums 15 % apmērā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Neskatoties uz to, Latvijas Biznesa Gada Pārskata pētījums apliecina, ka Latvijas uzņēmumi pat krīzes apstākļos ir spējuši saimniekot prātīgi – visu industriju uzņēmumu kopējā rentabilitāte 2020. gadā bijusi 5 %, kas ir ļoti līdzīgi tiem rādītājiem, kas tika sasniegti pērn. Tāpat novērojams, ka atsevišķām industrijām pandēmija ir atnesusi veiksmi – Datortehnikas tirdzniecības un IT industrija ir augusi par 4 %. Arī Informatīvo pakalpojumu un reklāmas industrijā bijusi izaugsme, kas, bez šaubām, nav pārsteigums. Šo nozaru aizvien svarīgākā loma tika prognozēta jau gada sākumā, un pētījuma skaitļi to apliecina.

Spēja optimizēt uzņēmuma procesus, efektīvi apstrādāt datus un analizēt rādītājus šobrīd ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Sekojot līdzi tendencēm, Firmas.lv piedāvā arvien jaunus risinājumus, tai skaitā iespēju ātri un vienkārši veikt meklēšanu dažāda veida dokumentos, interaktīvus rīkus datu vizualizācijai un citus. Uzsākot nākamo gadu, Firmas.lv risinājumi būs pieejami vēl ērtākā un pārdomātākā formātā, nodrošinot neaizstājamu atbalstu ikviena uzņēmuma ikdienā.

Jau šobrīd ir skaidrs, ka arī 2021. gada nogale un 2022. gads Latvijas biznesam nesīs jaunus pārbaudījumus. Lai gan šī gada pavasaris un vasara radīja cerību, ka situācija stabilizēsies, rudens un ziema vēl gatavo pārsteigumus. Paldies sadarbības partneriem, kas palīdzējuši tapt Latvijas Biznesa Gada Pārskatam. Veiksmi un izturību uzņēmumiem jaunajā biznesa gadā!

Paldies sadarbības partneriem, kas palīdzējuši tapt Latvijas Biznesa Gada Pārskatam. Veiksmi un izturību uzņēmumiem jaunajā biznesa gadā!

Aigars Lazdāns,

Firmas.lv un Latvijas Tālrunis valdes priekšsēdētājs