top of page

Koku kopšana

mazie-braksi-arborista-pakalpojumi (12).jpg

Koku apgriešanu un veidošanu veic, lai veicinātu veselīgu augšanu un saglabātu vēlamo vainaga formu.

Koka vainaga regulāra kopšana ir ļoti svarīga tā ilgtermiņa skaistumam un vitalitātei. Lai nodrošinātu koka vispārējo veselību, ir nepieciešams nodrošināt piemērotus augšanas apstākļus un ievērot regulāru koku kopšanas praksi, kā piemēram, laistīšana, mēslošana un koka aizsardzība pret kaitēkļiem un slimībām.

Pareizi kopjot un pievēršot uzmanību koka vainagam, jūs varat baudīt skaistu un plaukstošu ainavas papildinājumu daudzu gadu garumā.

Koka vainaga kopšana/veidošana ietverot sevī gan mākslīgo formu veidošanu, gan dabisko formu saglabāšanu

Koka vainaga veidošana ietver vairākus svarīgus soļus, sākot ar pareizo koku sugu izvēli vēlamajam rezultātam. Dažādām koku sugām ir atšķirīgi augšanas paradumi un vainaga forma, tāpēc ir svarīgi izvēlēties sugu, kas atbilst vēlamajai vainaga formai, kuru vēlaties izveidot.

Nākamais solis ir koka apgriešana un veidošana, lai izveidotu vēlamo vainaga formu. Atzarošana ietver selektīvu zaru noņemšanu, lai veicinātu pareizu augšanu un formu. Lai saglabātu koka vainaga dabisko formu, var izmantot tādas metodes kā vainaga retināšana, vainaga pacelšana un vainaga samazināšana.

 

Ir svarīgi ievērot pareizas atzarošanas metodes un vadlīnijas, lai nesabojātu koku un nodrošinātu tā veselību un ilgmūžību.

Svarīgi, ka vienā kopšanas reizē nav pieļaujams nozāģēt vairāk par 25% no kopējās lapu virsmas.

mazie-braksi-koku-cirsana-zagesana (2).jpg
koka vainga veidošana
Apple Orchard

Augļu koku kopšana

Augļu koku atzarošana un veidošana ir svarīga, lai veicinātu veselīga koka augšanu.

 

Atzarošana palīdz saglabāt koka formu un izmēru, veicina augļzaru veidošanos un uzlabo gaismas pieejamību visā vainagā. Regulāra atzarošana, ko parasti veic ik pēc 2–3 gadiem, palīdz regulēt koka augšanu, uzlabo augļu koka izskatu un pagarina tā kalpošanas laiku.

 

Ir svarīgi noņemt visus nokaltušos, slimos vai krustojošos zarus, lai novērstu kaitēkļu un slimību izplatīšanos. Pareizi apgriežot augļu kokus, var nodrošināt veselīgus un ražīgus kokus, kas nes kvalitatīvus augļus.

augļu koku kopšana

Dzīvžogu cirpšana

Regulāra dzīvžogu apgriešana ir būtiska, lai saglabātu dzīvžogu veselību un izskatu. Pareiza apgriešana veicina augu veselību, ļaujot saules gaismai sasniegt visas dzīvžoga daļas. Apgriešana arī palīdz novērst slimību un kaitēkļu invāziju dzīvžogā, jo tiek noņemti nokaltušie vai slimie zari, kas var kalpot par vairošanās vietu. 

Regulāra dzīvžogu apgriešana veicina pareizu augšanu un novērš aizaugšanu. Regulāri apgriežot dzīvžogus, māju īpašnieki var kontrolēt augu augstumu un platumu, neļaujot tiem iejaukties citās ainavas vietās. Tas ir īpaši svarīgi dzīvžogiem, kas tiek stādīti blakus ietvēm, brauktuvēm vai būvēm, jo ​​aizauguši dzīvžogi var traucēt gājēju un transportlīdzekļu kustību.

mazie-braksi-koku-vainaga-kopsana (2).jpg
dzīvžogu cirpšana
mazie-braksi-koku-cirsana-zagesana (1).jpg

Koku drošības sistēmu uzstādīšana

Drošības sistēmas tiek uzstādītas kokiem, kuriem ir risks šķelties, pastāv iespēja izlūzt skeletzariem.

Uzstādot drošības sistēmas tiek uzlabota koku veselība un ilgmūžiba, ļaujot nākamajām paaudzēm baudīt to skaistumu un priekšrocības.

Koku dršības sist
bottom of page