Ienākt

Jānis Bebris, Investīciju produktu vadītājs, "Luminor" banka

Tematiskā ieguldīšana – ilgtspējīga alternatīva

Pēdējās desmitgadēs esam piedzīvojuši vairākas globālas ekonomikas tendenču maiņas, kas sniegušas gan lieliskas ieguldījumu iespējas, gan fundamentāli pārveidojušas pasaules ekonomiku. Turklāt tādas sociālās pārmaiņas kā vienlīdzība un zaļais kurss veicina ilgtspējīgākas un iekļaujošākas sabiedrības veidošanos, aktualizējot jautājumu – kā cilvēkiem, kas vēlas ieguldīt, sagatavoties šīm pārmaiņām un gūt no tām labumu? 

Einārs Stavro, bankas "BlueOrange" E-komercijas pārvaldes vadītājs

4 jaunākās tendences e-komercijā

Iepirkšanās internetā stabilu pieaugumu uzrāda jau vairākus gadus, taču globālās pandēmijas laiks kļuvis par tās, iespējams, lielāko grūdienu. Aicinājumi palikt mājās, distancēties un liegums daudzas preces un pakalpojumus iegādāties klātienē par pārcelšanos uz interneta vidi un e-komercijas virziena attīstīšanu piespiedis domāt pat mazākos tirgotājus un ražotājus.

Vasilijs Karpovs, AS "Expobank" valdes loceklis

Uzņēmuma saistību restarts – kādos gadījumos izmantot?

Lai gan fizisko personu kredītu apvienošanas pakalpojums kļūst aizvien populārāks, daudzi uzņēmumu vadītāji un īpašnieki joprojām nenovērtē refinansēšanas iespējas juridiskām personām pietiekami augstu. Refinansēšana zināmā mērā nozīmē uzņēmuma saistību restartu un jaunas iespējas saņemt izdevīgāku finanšu risinājumu savam uzņēmumam.

Lauris Klagišs, zvērināts advokāts, sertificēts datu aizsardzības speciālists

Svarīgākais, kas jāzina katram uzņēmējam saistībā ar AML un sankciju likumdošanu

Jebkuram saimnieciskās darbības veicējam ir svarīgi saprast, vai viņš klasificējas kā Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (turpmāk – AML likums) subjekts. Respektīvi – sākotnēji ir jāsaprot, vai AML likums uz konkrētu uzņēmumu vai saimnieciskās darbības veicēju vispār attiecas. 

Mārtiņš Veidemanis, SIA „Hubilis” valdes loceklis

Personāla administrēšanas un algu aprēķina procesu automatizācija un digitalizācija uzņēmumā

Uzņēmuma veiksmīga darbība lielā mērā ir atkarīga no vadības vīzijas un rīcības pamadarbības jomā, tomēr, lai uzņēmuma galvenie procesi norisinātos bez liekiem sarežģījumiem, ir būtiski pievērst uzmanību arī atbalsta procesiem, tai skaitā – investējot to automatizēšanā un digitalizācijā. Ikviena uzņēmuma atbalsta procesus nodrošina vismaz grāmatvedības uzskaites sistēma.

Lauris Klagišs, zvērināts advokāts

5 riski, kas jāizvērtē esošajā vai topošajā darījumu partnerī

Veidojot jebkāda veida sadarbību ar juridiskām personām, ir nepieciešams maksimāli samazināt visus iespējamos biznesa riskus, kas var potenciāli apdraudēt jūsu uzņēmējdarbību. Zemāk rakstā esam apkopojuši piecus svarīgus riskus, kurus nepieciešams izvērtēt esošajā vai topošajā sadarbības partnerī, un kā Firmas.lv ar to var palīdzēt.

Ričards Ķirpis, sertificēts koučs

Koučings – ikviena uzņēmuma pievienotā vērtība!

Sabiedrībā joprojām valda diezgan daudz stereotipu un maldinošas informācijas par to, kas ir koučings. Tāpēc īsumā pastāstīšu dažas patiesības par to, ko tad īsti šis termins nozīmē, kā koučingu pielietot uzņēmumā un kādus ieguvumus tas sniedz, vairāk uzsverot koučinga nozīmi mazos un vidējos uzņēmumos, jo lielajos uzņēmumos vairāk vai mazāk šo pieeju izmanto, daļā – pat sistēmiski.