Autotransporta direkcija reģistrējusi transporta pakalpojumu platformu "Qwqer"

Rīga, 23.apr., LETA. Autotransporta direkcija reģistrējusi mobilo lietotni "Qwqer", atļaujot ar tās starpniecību SIA "Ipay" organizēt pasažieru pārvadājumus ar vieglo automobili, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone. 

Mobilā lietotne "Qwqer" ir izstrādes procesā, tādēļ pašreiz pārvadājumu pakalpojumu ar tās starpniecību izsaukt vēl nevar.

Prasība reģistrēties uz tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzējiem attiecas tad, ja ar tās starpniecību tiek organizēti pasažieru pārvadājumi ar vieglo automobili, tostarp taksometru, kā arī, ja pakalpojumu var pieteikt, apstiprināt un braucienu apmaksāt, izmantojot tīmekļvietni vai mobilo lietotni.

Autotransporta direkcija kopā ar kontrolējošajām institūcijām seko līdzi tam, lai tiktu izpildīta normatīvos noteiktā kārtība, kā nodrošināt pārvadājumu pakalpojumu, izmantojot mobilo lietotni vai tīmekļvietni, norādīja direkcijā. 

Pakalpojumu sniedzējam jānodrošina, lai ar konkrētās tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes starpniecību pakalpojumus pasažieriem varētu piedāvāt tikai licencēti komersanti, kuri ir saņēmuši licences kartīti par katru transportlīdzekli, ar ko tiek veikti pārvadājumi. Tāpat tam jāpārliecinās, ka autovadītāji, kuri nodrošina pasažieru komercpārvadājumus, ir reģistrēti Taksometru vadītāju reģistrā.

Šobrīd Autotransporta direkcijā ir reģistrēti jau trīs pakalpojumu sniedzēji - "Bolt Technology", "Yandex.Taxi" un "Ipay" ar lietotni "Qwqer". 

Pašreiz Taksometru vadītāju reģistrā ir reģistrējušies 7393 autovadītāji. Savukārt licencēto automobiļu, ar ko tiek veikti pasažieru komercpārvadājumi ar vieglo automobili (izņemot taksometrus), skaits ir 341. 

Lēmums reģistrēt tīmekļvietnes un mobilās lietotnes tika pieņemts, lai mazinātu ēnu ekonomiku un veidotu pasažieru pārvadājumu nozari caurspīdīgāku. Tādējādi tīmekļvietnes un mobilās lietotnes pakalpojumu sniedzējiem ir ne tikai jāreģistrējas, vienlaikus sekojot līdzi, lai visi komersanti ievērotu normatīvu prasības, bet arī reizi mēnesī jāsniedz informācija Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par pārvadājumiem, autovadītājiem un transportlīdzekļiem, ko var izsaukt ar tīmekļvietnes vai mobilās lietotnes starpniecību.

"Ipay" reģistrēta 2013.gadā, un tās pamatkapitāls ir 250 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma pamatdarbības veids ir e-komercija un mazumtirdzniecība interneta veikalos. 

"Ipay" apgrozījums pērn bija 90 911 eiro, bet tās zaudējumi bija 7015 eiro. Uzņēmuma  kapitālā 71,03% pieder Andrim Grigorjevam, bet 28,97% - Kazahstānas pilsonim Dosimbekam Umarovam.