"Mūsmāju dārzeņu" apgrozījums pērn sarucis par 6,9%

Rīga, 10.maijs, LETA. Kooperatīvā sabiedrība "Mūsmāju dārzeņi" pagājušajā gadā strādāja ar 4,181 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,9% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva zaudējumi bija 738 169, pretēji peļņai gadu iepriekš, liecina informācija "Firmas.lv".

Kooperatīva vadības ziņojumā teikts, ka pagājušajā gadā kooperatīvs strādāja ar zaudējumiem, kas radušies saistībā ar pamatlīdzekļu derīgās lietošanas laika maiņu. Tamdēļ palielinājās pamatlīdzekļu nolietojuma izmaksas, kas radīja zaudējumus.

Kooperatīva vadība arī norāda, ka pērn "Mūsmāju dārzeņi" veiksmīgi realizēja savu biedru saražoto produkciju - dārzeņus un kartupeļus. ""Mūsmāju dārzeņi" ir viena no dārzeņu pamata piegādātājām Latvijas lielākajām veikalu ķēdēm un noslēgtie līgumi ir Baltijas valstu līmenī," uzsver kooperatīva vadība.

"Mūsmāju dārzeņu" vadības ziņojumā arī teikts, ka kooperatīvam kā ražotāju organizācijai Lauku atbalsta dienesta apstiprinātā darbības programmā pieejams Eiropas Savienības atbalsts no atzītās produkcijas realizācijas. Atbalsts paredzēts darbībām un investīcijām ar mērķi uzlabot ražošanas plānošanu, kvalitāti un tirdzniecību, kā arī nodrošināt apmācības un darbības vidi saudzējošu metožu ieviešanai un īstenošanai. Pērn veikto investīciju un pārējo darbības programmā iekļauto izmaksu summa veidoja 108 082 eiro.

"Mūsmāju dārzeņu" vadība arī norāda, ka 2016.gadā kooperatīvs turpināja darbību programmā "Skolas auglis".

Šogad "Mūsmāju dārzeņi" plāno turpināt iesākto darbību, norāda kooperatīva vadība. "Mūsmāju dārzeņu" vadība kooperatīvu raksturo kā konkurētspējīgu un ar stabilu vietu tirgū, pārstāvot vadošos dārzeņu audzētājus Latvijā.

Saskaņā ar "Firmas.lv" datiem "Mūsmāju dārzeņu" apgrozījums 2015.gadā bija 4,492 miljoni eiro, kas ir par 30,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa samazinājās par 2,2% un bija 199 860 eiro.

Kooperatīvs "Mūsmāju dārzeņi" reģistrēts 2006.gadā Ogres novada Galiņu pagastā un apvieno SIA "Dimdiņi Agro", SIA "Sigro", kā arī zemnieku saimniecības "Galiņi", "Bračas", "Dārzi", "Zūmaņi", "Sīļi", "Sviķi", "Īskāji", "Kliblapsas" un Artūru Kimu.